Slovenská značka sa dočkala svetového uznania

  • Novesta si najnovšie získala aj pozornosť svetového magazínu The Times.
novesta
facebook.com/Novesta
  • Novesta si najnovšie získala aj pozornosť svetového magazínu The Times.

Slovenskú značku Novesta ti snáď nemusíme predstavovať. Jej história siaha až do tridsiatych rokov minulého storočia, kedy slávny obuvník Jan Antonín Baťa otvoril svoju novú továreň v malom mestečku uprostred Slovenska – v Partizánskom.

Postupom času sa Novesta stala jednou z najlepších a najobľúbenejších značiek vtedajšej spoločnosti, a to nielen v bývalom Československu. Jedinečné tenisky a ich nápaditý a nadčasový dizajn sa stali obľúbenými po celom svete. Dnes je hlavným dodávateľom viacerým európskym dizajnérom  a výrobcom topánok na ďalšie polstoročie.

Teraz sa môžu pochváliť ďalším úspechom. Britský gigant The Times označil vo svojom novom vydaní tenisky Novesta ako letný trend pre mužov roku 2017.

Ide o kolekciu Jar/Leto 2017 oblečenú v novom sviežom šate. Jarná kolekcia nesie prvky jasných farieb a nových kombinácií, ktoré majú tento rok úplnú premiéru. Ich základom je samozrejme bavlna, kaučuk plus ručné spojenie mashom v modeli Marathon. Táto kolekcia taktiež zahŕňa aj už odprezentovanú edíciu 2nd Hand Denim, čo sú vlastne tenisky vyrobené z recyklovateľých jeansov.

Novesta používa iba kvalitné materiály ako sú 100 % bavlna, ľan či kaučuk. Výhodou tejto značky teda je, že používajú len certifikované materiály a ide o vysoko ekologickú módu.

Pri výrobe tenisiek využívajú vysokotlakový stroj, ktorý vylisuje základné telo topánky a zvyšok je vyrábaný precízne ručnou prácou. Práve vďaka tomu sa tenisky dajú ľahko odlíšiť od ostatných značiek, keďže sa dá povedať, že každý jeden pár sa stáva jedinečným kúskom.

Novesta je skvelým príkladom toho, že aj Slovenská značka sa môže poctivým prístupom a inovatívnymi riešeniami prepracovať vo svetovom rebríčku na popredné miesta.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech