Slovenské eGlu prinieslo nový koncept práce: Nie si zamestnancom, si partnerom!

  • Zarábaj na tom, čo ti ide najlepšie. Na Slovensku vzniká úplne nový koncept práce.
11084154_1090114021005937_1351000103192569871_o
  • Zarábaj na tom, čo ti ide najlepšie. Na Slovensku vzniká úplne nový koncept práce.

Zaujíma ťa hokej? Tak to určite poznáš oficiálnu appku Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF. Ak máš účet v Prima banke, tak ti Peňaženka v mobile perfektne uľahčuje život. Za týmito aplikáciami stojí IT firma eGlu, ktorá hľadá nových partnerov do tímu. Prečo partnerov a nie zamestnancov? „Človek u nás nie je len číslo. Práca každého je priamo úmerná tomu, koľko získa na projekte podielu. Ponúkame šancu vývojárom – špecialistom, ktorí sa chcú naplno venovať tomu, čo vedia a čo ich baví,“ vysvetľuje Samuel Pokorný z eGlu.

1

foto: FB/eGlu

 

Koncept, ktorý stavia na profesionalite každého hráča v tíme s kompetenciami podľa doménovej expertízy. Spoločný úspech totiž prináša spoločné peniaze, takže nečakajte žiadne motivačné schémy. Odmeňovanie je na základe pomeru z dosiahnutého obratu a času, ktorý na projekte stráviš. „Každý by sa mal sústrediť na to, v čom je dobrý a nestrácať čas s niečím, čo by nemal robiť,“ dodáva Rostislav Šimoník z eGlu. Skrátka, ukáž, čo vieš. Urob to. A do Peňaženky v mobile cinknú peniaze.

 

Pod jednu strechu

Predstav si prácu, kde nad tebou nestojí šéf a predsa si súčasťou tímu. Hoci je na Slovensku tento koncept nový, za veľkou mlákou sa s tým stretneš bežne. Výborným príkladom je spoločnosť Valve, ktorá stojí za tvorbou známych hier Counter Strike, Half Life, Team Fortress a tiež hracej platformy Steam. „Aj keď tu sa nejedná nevyhnutne o koncept partnerstva na projekte, ale o rovnocennosti a spolupatričnosti. V spoločnosti neexistuje hierarchia a aj ten najväčší boss je len kolega a nemá väčšie práva alebo výhody, ako ktorýkoľvek programátor,“ upresňuje Samuel Pokorný, ako to funguje v Spojených štátoch.

Hierarchia vo Valve

Hierarchia vo Valve, foto: Valve

 

V eGlu sa pre koncept partnerstva rozhodli od tohto roku. „Počas našej sedemročnej existencie sme si prešli rôznymi fázami. Zažili sme veľký rast a úspech, ale aj úpadok morálky a rozpad tímu. S odstupom času však všetko hodnotím ako nevyhnutné na to, aby sme sa posunuli ďalej a objavili niečo nové. Teraz máme vo veciach poriadok a zameriavame sa na to, aby sme dali dokopy kvalitný tím. Máme dobré projekty a ponúkame ľudom to, čo im na Slovensku nikto iný neponúka,“ hovorí Samuel Pokorný. Verí totiž, že vytvorením technologického štúdia dokážu v eGlu odpovedať na časté slabiny súčasného trhu a spojiť šikovných ľudí pod jednu strechu. „Ak si developer, ktorý sa stotožnil s týmto systémom a myslíš, že vieš byť prínosom, tak to skús. Daj o sebe vedieť, lebo nás zaujímaš,“ dodáva Rostislav Šimoník.

eGlu sa nevenuje len výrobe mobilných appiek pre klientov, ale vyvíja aj svoje vlastné. Stojí tiež za organizáciou konferencie MobCon, kde špecialisti na dizajn, vývoj i biznis robia osvetu o tvorbe aplikácií a investori radia začínajúcim vývojárom ako získať financovanie.

Atmosféra vo Valve

Atmosféra vo Valve, foto: Valve

zdroj titulnej fotografie: FB/eGlu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech