Slovenské počítačové okuliare Dev1s prinášajú to, čo tu chýbalo

  • Počítačové okuliare Dev1s prichádzajú zaplniť medzeru na trhu. Slovenský projekt, za ktorým stojí gamer Ivan „Dev1“ Lazarov z Bratislavy, ponúka kvalitný produkt za dostupnú cenu, teda to, čo tu chýbalo.
image_1434438350.jpeg
  • Počítačové okuliare Dev1s prichádzajú zaplniť medzeru na trhu. Slovenský projekt, za ktorým stojí gamer Ivan „Dev1“ Lazarov z Bratislavy, ponúka kvalitný produkt za dostupnú cenu, teda to, čo tu chýbalo.

 

 

 

Ak sa pýtate, prečo počítačové okuliare, skúste si najprv položiť inú otázku: Prečo slnečné okuliare? Chrániť si zrak proti slnku je pre väčšinu ľudí intuitívne a teda sa rozhodnú kúpiť si slnečné okuliare. Tráviť veľa času za počítačom má ale taktiež negatívny vplyv na oči, keďže tie zaťažujú nebezpečné žiarenia, na ktoré možno ani nepomyslíte (napríklad z okien či žiaroviek) všade naokolo. Umelé vyžarovanie z monitora zase obsahuje úzke časti spektra s vysokou intenzitou namiesto rovnomerného plnospektrálneho svetla. Aký je teda zmysel počítačových okuliarov?

 

 

Predsa chrániť. Zafarbenie šošoviek filtruje a vyrovnáva prijímané svetelné spektrum a dokáže tak vytvoriť príjemnejší obraz pre oči. Obojstranná antireflexívna vrstva zase zbaví nepríjemných odleskov a výrazne sa tak uľaví namáhaným očiam, čo v konečnom dôsledku pomôže celkovej pohode človeka, ktorý trávi za počítačom veľa času.

Projekt Dev1s má za sebou iba o čosi viac ako polovicu crowdfundingovej kampane na Indiegogo. Tá sa ale už teraz dá hodnotiť ako úspešná. Počítačové okuliare totiž prekročili svoj cieľ, keďže sa im už podarilo raisnuť viac ako päť tisíc dolárov. Okuliare si je možno preobjednať vo viacerých variantoch (Pro-Gamer, Gamer, Designer) a s rôznymi typmi rámov. Dátum prvého doručenia Dev1siek by mal byť už koncom júla 2015.

 

 

Cieľom tohto projektu je priniesť na trh počítačové okuliare, ktoré nebudú len chrániť zrak, ale zlepšia aj výkon a pomôžu dosiahnuť kvalitnejšie výsledky. To všetko ale za cenu, za ktorú podobný produkt na trhu nezoženiete. Vďaka okuliarom Dev1s a ich dostupnej cene by sa teda mohlo používanie počítačových okuliarov rozšíriť medzi oveľa väčší počet ľudí, než tomu bolo doteraz.  

  

zdroj: Indiegogo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech