Slovenskej IKEI sa podarilo to čo žiadným iným obchodom. Ošiaľ z nákupov núti ľudí čakať v obrovských radoch 

  • Od 6. mája je opäť otvorený obchodný dom IKEA v Bratislave. Zatvorená zostáva len reštaurácia a detský kútik
  • V obchodnom dome sa naraz môže nachádzať maximálne 900 zákazníkov
ikas
TASR/Jaroslav Novák/Jakub Kotian
  • Od 6. mája je opäť otvorený obchodný dom IKEA v Bratislave. Zatvorená zostáva len reštaurácia a detský kútik
  • V obchodnom dome sa naraz môže nachádzať maximálne 900 zákazníkov

IKEA sa rozhodla svoju činnosť na Slovensku pozastaviť na základe nariadenia Vlády Slovenskej republiky už 14. marca. Od tejto doby spoločnosti nezostávalo nič iné, ako sledovať vývoj situácie.

Keď vláda nedávno oznámila jednotlivé vlny postupného uvoľňovania, IKEA sa rozhodla v spolupráci s jej zamestnancami obchodný dom opäť otvoriť. Zároveň zaviedla niekoľko bezpečnostných opatrení, aby zabezpečili, že sa zamestnanci budú počas práce alebo zákazníci počas nakupovania cítiť bezpečne. 

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Samstag, 9. Mai 2020

„Tieto opatrenia sa zameriavajú nielen na ochranu zákazníkov a zamestnancov v podobe hygienických opatrení, ale tiež na fyzický odstup medzi ľudmi, ktorý chceme zaistiť obmedzením počtu nakupujúcich. Situácia se neustále vyvíja, budeme preto i naďalej sledovať a dodržiavať odoporúčania miestnych orgánov. Všetky tieto kroky nám umožňujú otvoriť náš obchodný dom v novej dobe,” objasňuje tím IKEA.

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Samstag, 9. Mai 2020

Obchodný dom je otvorený od 9.00 do 21.00 od pondelka do soboty, v nedeľu je zatvorený. Zatvorené sú reštaurácia, bistro, kaviareň aj detský kútik. Fotky, ktoré priniesla stránka Nekŕmte nás odpadom napovedajú, že Slováci sa nakupovanie vo veľkých obchodných domoch neboja ani počas pandémie. Sú dokonca ochotní čakať dlhý čas aj v radoch, ktoré sa začali okolo IKEA vytvárať.

Pri vstupe do obchodného domu je umiestnené počítadlo. Počet nakupujúcich v obchodnom dome v jednom okamihu nesmie prekročiť počet 900 osôb, čo znamená jedného nakupujúceho na 25 metrov štvorcových predajnej plochy obchodného domu.

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Samstag, 9. Mai 2020

Pri nakupovaní sa odporúča používať stojany s dezinfekciou, ktoré sú umiestnené v obchodnom dome a pravidelne si dezinfikovať ruky.

Ak je to možné, zákazníkom sa odporúča zaplatiť za nákup bezhotovostne – kartou. Pri nakupovaní a čakaní v rade je potrebné dodržiavať vzdialenosť 2 metre. Obchodný dom často vetráme a všetky kontaktné plochy, kľučky, nákupné vozíky i košíky pravidelne dezinfikujeme. Personál obchodného domu pravidelne dodržiava hygienické opatrenia vrátane používania rukavíc pri kontakte s tovarom a pri prijímaní platieb od zákazníkov,” informuje spoločnosť na svojom oficiálnom webe. 

Zákazníci môžu aj naďalej nakupovať on-line, doprava na adresu a služba Klikni a vyzdvihni sú dostupné. Z dôvodu zvýšeného záujmu o dopravné služby IKEA,  je možné, že najbližší voľný termín dopravy bude až o niekoľko dní.

Zdroj: IKEA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech