Slovensko bavia skrížené električky v Bratislave. DPB vyzýva ľudí, aby si ich vyskúšali riadiť

  • Dopravný podnik vníma, že slovenský internet vtipkuje na účet ich skrížených električiek
  • Pozornosť využili na spustenie náborovej kampane na vodičov električiek
sudd
DPB - Matej Kohan
  • Dopravný podnik vníma, že slovenský internet vtipkuje na účet ich skrížených električiek
  • Pozornosť využili na spustenie náborovej kampane na vodičov električiek

Bratislavčania môžu byť v uliciach mesta častokrát svedkami pomerne bizarných situácii. V médiách sa napríklad prednedávnom objavila bizarná fotka niekoľkých skrížených električiek na Námestí SNP. Dopravný podnik Bratislava má na túto udalosť jasné vysvetlenie. 

„Dopravný podnik Bratislava ju vníma ako nepríjemnú komplikáciu, ktorá by sa samozrejme nemala stávať, no v žiadnom prípade neohrozovala zdravie či život a vyriešila sa do pár minút zacúvaním jednej z električiek. Všetci vodiči sa s vozidlami pustili do križovatky, kde ich však zablokovala električka, ktorú zablokovala iná električka, ktorú zablokovali oni so svojou električkou,” objasňuje pre Startitup manažér PR a marketingu DPB Martin Žarnovický.

zdroj: TASR

Kompetentní dispečeri však podľa DPB prišli na miesto do pár minút a doprava sa znovu dostala „do svojich koľají”. Podobné obrázky pritom mohli ľudia za posledné roky vidieť aj z Brna, Ukrajiny a ďalších miest. Predsa len, ani na Kamennom námestí sa takáto komplikácia nevyskytla prvýkrát. Podľa DPB je to dané tým, že električky tu jazdia veľmi často a tiež tým, že dnes nie je pre kohokoľvek problém takúto udalosť  zdokumentovať napríklad fotografiou.

zdroj: TASR - Pavol Zachar

Na výsmech reagujú náborovou kampaňou

„Všimli si to teda ‚internety’, ktoré si začali z našich vodičov uťahovať. Nechceme si pred problémom schovávať hlavu do piesku. Chápeme, že to vyzeralo komicky, no súčasne chceme ľuďom ukázať, že práca vodiča električky naozaj nie je tak ľahká, akoby sa mohlo mnohým na prvý pohľad zdať. Električka je mestský vlak a meria na dĺžku aj vyše 30 metrov,” upozorňuje Martin Žarnovický.

Aj preto sa DPB rozhodol dať  všetkým záujemcom možnosť prísť vo štvrtok 14. 11. o 15:00 do vozovne Jurajov dvor, kde sa dozvedia všetko potrebné o práci vodiča električky. A aby sa ľahšie vedeli rozhodnúť pre túto prácu, budú si môcť električku pod dohľadom inštruktorov aj „zašoférovať“. 

VYSKÚŠAJ SI RIADIŤ ELEKTRIČKU! 🚋Zlomené zberače, Bermudské trojuholníky a zrážky s autami?Hovoríš si, že by si…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Dienstag, 5. November 2019

„Sú to skúsení profesionáli, takže ak by aj nastal nejaký problém, návštevníkov upozorníme, aby zastavili, alebo zastavíme za nich. Žiadne Bermudské trojuholníky tam navyše nehrozia,” hovorí M. Žarnovický.

Ak sa ti na Náborovom dni zapáči, budeš sa môcť hneď prihlásiť do výberového procesu. DPB v súčasnosti hľadá ľudí na hlavný pracovný pomer, ale aj brigádnikov z radov študentov vysokých škôl. Brigádnici môžu týždenne odjazdiť maximálne 20 hodín na základe dohody o brigádnickej práci študentov.

DPB tvrdí, že ak sa im podarí nabrať dostatok nových vodičov, budú môcť rozšíriť prevádzku električiek tak, že na najvyťaženejších tratiach budú jazdiť ešte častejšie, než jazdí metro v zahraničí.

DNES NEŠTRAJKUJEME, ALE OSLAVUJEME! 🎉Bratislava má druhých najlepších vodičov v bývalom Československu. 🇨🇿🇸🇰Na našich…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Montag, 2. September 2019

„Vodiči si u nás zarobia od 5,62 eur na hodinu a k tomu im pridávame ešte mesačnú výkonnostnú odmenu vo výške 10 %. To však nie je všetko, vodiči budú mať nárok na veľké množstvo všetkých zákonných a aj nadštandardných príplatkov. Ich zoznam je skutočne dlhý a nájdete ho napríklad na našom Facebooku,” dodáva M. Žarnovický.

Momentálne v DPB jazdí 276 vodičov električiek, pričom 59 z nich sú ženy, ktoré sú v radoch dopravného podniku vždy vítané. Žien-električkárok je medzi vodičmi MHD najväčší podiel. S trolejbusmi ich však v rámci DPB jazdia len tri.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech