Slovensko-britský startup Prizeo sa spojil s charitatívnou video platformou Chideo

  • Tech magnát Todd Wagner získal charitatívny fundraisingový portál Prizeo, ktorý sa stane sesterským webom jeho video charitatívnej platformy Chideo. Wagner týmto dealom prehlbuje svoje aktivity filantropa, ktorý chce pomáhať ostatným.
image_1435101850.jpeg
  • Tech magnát Todd Wagner získal charitatívny fundraisingový portál Prizeo, ktorý sa stane sesterským webom jeho video charitatívnej platformy Chideo. Wagner týmto dealom prehlbuje svoje aktivity filantropa, ktorý chce pomáhať ostatným.

 

 

Prizeo je digitálna fundraisingová platforma, ktorá umožňuje celebritám a vplyvným osobnostiam mobilizovať svojich fanúšikov a získavať od nich finančné prostriedky pre dobrú vec. Zakladateľmi tejto platformy sú Bryan Baum, Leo Seigal a Slovák Andrej Pančík! V posledných dvoch rokoch svojej existencie má táto platforma na svojom konte už viac ako 200 úspešných kampaní. Medzi tie najúspešnejšie patrí napríklad nahrávanie v štúdiu s Justinom Bieberom alebo hranie sa Michaela Phelpsa s delfínmi.

 

 

Tento slovensko-britský startup bude teraz slúžiť ako sesterská spoločnosť Chidea, čím sa zvýši jej exkluzivita a povedomie v snahe zvýšiť finančné prostriedky pre stovky neziskových organizácií po celom svete. Aj po akvizícií bude Prizeo fungovať samostatne v jeho sídle v Hollywoode. Presné podmienky transakcie neboli zatiaľ zverejnené.

„Prizeo nám prináša zvýšenie dôveryhodnosti, pretože máme dokázané, že vo svete si získalo už dobré meno a navyše za ním stojí skvelý tím,“ povedal Wagner. „To znamená, že po čiastočnom prepojení s Chideom, budú môcť obe platformy zvýšiť svoju pôsobnosť, čím budú schopné mať väčší vplyv na veci kdekoľvek na svete.“

 

Todd Wagner sa preslávil už koncom 90-tych rokov, kedy sa mu podarilo spropagovať streamovaciu platformu Broadcast.com. Jeho dlhoročné skúsenosti z tejto oblasti sa teraz chystá využiť aj pri Chideu, kde má v pláne pomocou videa, priniesť zvýšenie povedomia a podpory pre riešenie globálnych problémov. Wagnerovým cieľom je vytvorenie jedinečnej vysielacej siete prístupnej pre oblasť filantropov.

 

„Chideo si od prvého dňa kladie za cieľ poskytnutie potrebných nástrojov na maximalizáciu povedomia o charite. Súčasný systém darcovstva je z veľkej časti offlajnový a je demograficky neefektívny, čo v konečnom výsledku vplýva negatívne aj na ďalšiu generáciu darcov. Vzhľadom k tomu, že doposiaľ iba 8% všetkých peňazí darovaných na charitu prichádza z online sveta, je jasné, že práve tento spôsob znamená z veľkej časti nevyužitý zdroj fundraisingu.“

Akvizícia Prizea je už druhá významná dohoda Todda Wagnera, ktorú uskutočnil tento rok. Minulý mesiac Chideo oznámilo exkluzívne partnerstvo so Sinclair Broadcast Group, Inc., ktorá rozšírila dosah tejto charitatívnej siete do 42 miliónov domácností v 161 štátoch. Wagner je tiež spoluvlastníkom spoločnosti 2929 Entertainment, ktorej druhým spoluvlastníkom je známy Mark Cuban.

 

 

zdroj: hollywoodreporter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech