Slovensko čelí silnému nárazovému vetru, komplikuje situáciu nielen v MHD

  • SHMÚ vydal varovanie pred silným vetrom pre celé územie SR
  • Nárazový vietor už teraz v Bratislave komplikuje situáciu v MHD
  • Pre popadané stromy sú niektoré úseky neprejazdné alebo je cez ne obmedzený prejazd
TASR
  • SHMÚ vydal varovanie pred silným vetrom pre celé územie SR
  • Nárazový vietor už teraz v Bratislave komplikuje situáciu v MHD
  • Pre popadané stromy sú niektoré úseky neprejazdné alebo je cez ne obmedzený prejazd

Jedna z najvážnejších situácií sa stala na linke 29, kde konár stromu prerazil čelné sklo autobusu. Zaobišlo sa to bez zranení.

„Vietor bude postupne naberať na intenzite a aj na našom území dosiahne silu víchrice, ojedinele aj v nížinách. Napriek tomu, že priemerná rýchlosť vetra by nemala dosiahnuť silu orkánu, vietor na horách fúka v nárazoch už teraz o sile orkánu,” upozorňuje na sociálnej sieti iMeteo.

zdroj: TASR – Jaroslav Novák

Len pred pár minútami Polícia SR na svojej facebookovej stránke upozornila, že silný vietor zabil 14-ročné dievča a zranil aj ďalšie deti. Neskôr sa Polícia SR opravila, že išlo o chlapca. „V Nitre vplyvom silného vetra spadol strom na žiakov základnej školy na prechádzke. Na mieste zomrel 14-ročný chlapec. Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne,” píše Polícia SR na svojom Facebooku.

Dopravný podnik Bratislava zase na sociálnej sieti upozorňuje na neprejazdnosť Devínskej cesty pre spadnutý strom. Linku 29 bude dopravca zrejme presmerovávať cez Dúbravku. Spadnutý strom blokuje aj vjazd do petržalského Ovsišťa. Linka 98 preto Ovsište neobsluhuje. Zo zastávky Ekonomická univerzita pokračuje rovno po Dolnozemskej ceste.

zdroj: TASR

Silný vietor spôsobil komplikácie aj na Račianskej, kde bola na istý čas pozastavená doprava električiek. Jednej z električiek sa totiž do zberača zamotala igelitová taška. Pre spadnutý kábel nepremávali autobusy 31 a 94 cez Blumentál a na Štefánikovej spadol strom na trolejové vedenie. V týchto úsekoch už však bola MHD obnovená.

Na Štefánikovej ulici v Bratislave spadol pre silný nárazový vietor strom na trolejové vedenie. Upozorňuje na to Dopravný podnik Bratislava s tým, že trolejbusové linky 207 a 212 sú odklonené.

zdroj: TASR

„Úsek Hodžovo námestie a okolie sme museli odpojiť od elektriny a trolejbus 6857, žiaľ, blokuje križovatku na Hodžovom námestí. Hasiči sú už na mieste,“ priblížil dopravca. Linky 207 a 212 sú podľa DPB odklonené cez Šancovú a Legionársku na Záhradnícku ulicu.

Na silný vietor upozorňujú aj Mestské lesy v Bratislave. „Odporúčame návštevníkom, nenavštevovať dnes lesy z dôvodu zvýšeného rizika,” píšu na Facebooku.

Zdroj: iMeteo, Mestské lesy v Bratislave, Polícia SR, Dopravný podnik Bratislava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech