Slovensko dostalo novú skvelú rozhľadňu, ihneď sa stala hitom

  • Na Kysuciach vyrástla nová rozhľadňa
  • Ponúka výhľady, ktoré stoja za to
rozhľadňa
Facebook/Soar
  • Na Kysuciach vyrástla nová rozhľadňa
  • Ponúka výhľady, ktoré stoja za to

Na Kysuciach vyrástla celkom nová rozhľadňa, ktorá už teraz láka k návšteve množstvo nielen nadšených turistov. Ako informuje portál mojekysuce.sk, nájdeš ju v Novej Bystrici, konkrétne v časti Vychylovka. Nachádza sa na Smrekovke, ide o kopec na rázcestí ciest do Skanzenu a do časti Rycerová (Vychylovka), smerom pod Rycierovu horu.

Ako pre portál objasnil starosta obce Nová Bystrica Jozef Kuric, rozhľadňa je postavená z pozinkovanej oceľovej konštrukcie. Staticky zabezpečuje celú konštrukciu gravitačná pätka, ktorá je celá zakrytá v zemi.

O výstavbu sa postarala spoločnosť SOAR sk, a. s. „V rámci operačného programu efektívnej spolupráce pohraničných partnerských obcí Poľsko-Slovensko sme dokončili stavebné práce na rozhľadni Nová Bystrica,“ uvádza firma na sociálnej sieti.

„Ponúka krásne výhľady z vrchu Smrekovka, na ktorom môžete z výšky 25 metrov obdivovať krásy okolitej prírody. Práce v náročnom teréne trvali tri mesiace, ale napriek ťažkým podmienkam je rozhľadňa dokončená a my dúfame, že si k nej nájde cestu čo najviac ľudí.“

Zimná prechádzka na vrch Tábor

Keď už budeš na Kysuciach, nevynechaj ani túru na Tábor s nadmorskou výškou 697 m n. m. Ide o pravú dominantu Kysuckého Nového Mesta.

Je na ňom vystavaná mohutná, štvorposchodová drevená rozhľadňa. Cesta k nej vedie zo železničnej stanice Kysucké Nové Mesto po modro značkovanom turistickom chodníku.

Po približne hodinke stúpania cez smrekový les s obmedzenými výhľadmi sa dostaneš na vrchol Tábora, ktorého pomenovanie vychádza z jeho osídlenia husitmi v dávnej minulosti.

Pri návšteve rozhľadne sa nezabudni podpísať do pamätnej knihy, ktorá skrýva množstvo vtipných komentárov spolupútnikov. Rozhľadňa ponúka takmer dokonalý kruhový výhľad na okolité i vzdialené vrcholy, pričom dominantným ostáva pohorie Malej Fatry.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eva Ježikova Repčíková (@repcikovaeva)

Podľa obrysov končiarov možno rozoznáš Malý a Veľký Rozsutec, Stoh, Chleb, Malý a Veľký Kriváň, z Kysuckej Vrchoviny sa vyníma Ľadonhora, Malý a Veľký Vreteň, Kysucká brána tvorená vrchmi Rochovica a Brodnianka.

Ak by si po modrej značke pokračoval ďalej, dostal by si sa až do Zákopčia. Celá 16 kilometrov dlhá trasa má pomenovanie podľa propagátora kysuckej turistiky a prírody, rodáka z Kysuckého Nového Mesta, Viliama Galvánka.

K rozhľadni je možné sa dostať aj po zelenej značke z Ochodnice či Nesluše. Pri plánovaní trasy dobre poslúži turistická mapa alebo GPS navigácia.

Je to nenáročná, približne tri kilometre dlhá trasa zo železničnej stanice. Ak pôjdeš autom, môžeš zaparkovať vyššie a skrátiť si ju o pár stoviek metrov.

Je pravdou, že momentálne zimné dni mnohí považujú za ideálne práve na nenáročnú turistiku po Slovensku. Ak ti dochádzajú nápady, kam vyraziť v najbližších týždňoch, inšpirovať sa môžeš aj naším článkom o najlepších rozhľadniach, z ktorých sú nezabudnuteľné výhľady.

Spoznaj miesta v našej krajine, ktoré ponúkajú skvelé výhľady aj rozprávkovú prírodu

Zdroje: Facebook/Soar, mojekysuce.sk, regionkysuce.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá