Slovensko iniciatívne pomáha, vyzbieralo sa už viac ako 220-tisíc eur

  • Šimon Šicko a jeho iniciatíva #ktopomôžeslovensku sa stala virálnou okamžite
  • Slováci od piatku prispeli sumou viac ako 220-tisíc eur
Šimpon Šicko - Kto pomôže
Šimon Šicko/KtopomozeSlovensku.sk
  • Šimon Šicko a jeho iniciatíva #ktopomôžeslovensku sa stala virálnou okamžite
  • Slováci od piatku prispeli sumou viac ako 220-tisíc eur

Výzvu na pomoc spustili v piatok a z reakcie ľudí na sociálnych sieťach je vidno, že všade naokolo je ochota pomôcť a takáto platforma, ktorá je schopná pomoc efektívne organizovať, je veľmi užitočná. Doposiaľ od jednotlivcov, veľkých donorov – firiem a nadácií vyzbieral Šimon Šicko a jeho iniciatíva #ktopomôžeslovensku takmer 220 000 eur a suma stále rastie.

Je to obrovská mobilizácia snahy pomôcť, dobrej vôle, ľudskosti a spolupráce ľudí na Slovensku. Môžeme byť všetci na seba hrdí,“ píšu autori výzvy v tlačovej správe.

Požiadavky zdravotníkov

Do tejto chvíle majú 125 požiadaviek od zdravotníckych zariadení, nemocníc, záchraniek a aj domovov sociálnych služieb a rôznych organizácií, ktorí pracujú so seniormi, sociálne odkázanými. Iniciatíva #ktopomôžeslovensku tak zodpovedne mapuje potreby nielen zdravotníkov, dokáže ich overiť a hľadať rôzne spôsoby, ako ich naplniť. Veľkou pridanou hodnotou tejto platformy je, že v reálnom čase buduje databázu potrieb, čo môže dodanie pomoci už z akéhokoľvek zdroja veľmi zefektívniť a urýchliť.

Najčastejšie požadované komodity sú rúška, respirátory a ochranné pomôcky. Toto potrebujú všetci a dohromady sú to 10- tisíce kusov. Ďalším artiklom je dezinfekcia, čističky vzduchu, jedlo pre seniorov a zraniteľné skupiny.

Čítaj viac TU>> Šimon Šicko zakladá platformu KtopomozeSlovensku.sk. Vyzýva na pomoc zdravotníckemu personálu

Aký tím pracuje na zabezpečovaní materiálu

Je to tím dobrovoľníkov, ktorí sa profesionálne zaoberajú nákupom zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok, ako aj manažérov, ktorí hľadajú kreatívne riešenia na zabezpečenie potrebných vecí. Snažia sa aj prepájať tých, ktorí potrebujú a ktorí vedia pomôcť, aby sa čo najlepšie organizovali.

Ak sa nám podarí získať dostatočné množstvo finančných prostriedkov, tak budeme môcť koordinovane nakúpiť materiál tak, kde sa zohnať dá a priviezť ho na Slovensko,“ dodávajú autori.

Už v piatok zo zásob členov organizačného tímu dodali rúška a rukavice, podarilo sa im zabezpečiť dezinfekčné prostriedky pre zdravotnícke zariadenia, spolu so Sashe spustili koordinovanú iniciatívu výroby ručne šitých rúšok a ich distribúcie tam, kde ich potrebujú.

V spolupráci s VÚB plánujú nakupovať veľmi potrebné čističky vzduchu pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava v hodnote 96 83 eur, toto je už pripravené.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech