Slovensko má nové združenie: Politici riešia svoje egá a vzájomné osočovanie, my chceme zmenu

  • Na Slovenku vzniklo nové združenie, ktoré sa chce zamerať na najväčšie témy, ktoré budú pre krajinu po voľbách dôležité
  • Kritizujú politikov, ich neschopnosť, egá a osočovanie
  • Na Facebooku už má združenie takmer 14-tisíc fanúšikov
Moje Slovensko
Moje Slovensko
  • Na Slovenku vzniklo nové združenie, ktoré sa chce zamerať na najväčšie témy, ktoré budú pre krajinu po voľbách dôležité
  • Kritizujú politikov, ich neschopnosť, egá a osočovanie
  • Na Facebooku už má združenie takmer 14-tisíc fanúšikov

Skupina mladých ľudí z Banskej Bystrice sa rozhodla založiť nové občianske združenie s názvom Moje Slovensko. Združenie sa chce zamerať na tie najväčšie problémy, ktoré Slovensko v najbližších rokoch čakajú, vytvoriť víziu moderného a šikovného Slovenska a vrátiť politikov k odbornej debate o riešeniach.

„Naša krajina sa postupom času dostala do zvláštneho stavu. Politici častokrát neriešia dôležité veci, ktoré sú nevyhnutné pre lepšie služby obyvateľom našej krajiny. Riešia najmä svoje egá, vzájomné osočovanie, SMS-ky a kto, komu, čo a podobne,“ hovorí Lenka Belovičová, zakladajúca členka.

Belovičová ďalej dodáva, že z politiky sa niekam stiahli normálni ľudia, ktorí dokážu sústavne pracovať bez úplatkov a napĺňať, či mapovať požiadavky a neustále sa zvyšujúce nároky obyvateľov tejto krajiny.

🚩 Tlačová správa: NA SLOVENSKU VZNIKLA NOVÁ INICIATÍVA MOJE SLOVENSKO. STIHLA UŽ ZDRUŽIŤ TISÍCE ĽUDÍ NA SOCIÁLNYCH…

Gepostet von Moje Slovensko am Freitag, 17. Januar 2020

Generálna manažérka združenia, Jana Pechovská hovorí, že Moje Slovensko je platforma, iniciatíva ktorá už stihla združiť stovky aktívnych ľudí, či odborníkov, prevažne mladých šikovných ľudí pre riešenie reálnych problémov na Slovensku. Každý máme to svoje Slovensko a vidíme ho svojimi očami. Ich stránku na Facebooku tvorí už takmer 14-tisíc ľudí.  

„Snahou tejto platformy bude ukazovať názory a rôzne pohľady na témy a oblasti, vyzdvihovať pozitívne príklady a zaoberať sa reálnymi dátami a štatistikami. Moje Slovensko bude občianska iniciatíva, a teda občianske združenie, ktoré má v stanovách, že jeho členmi nesmú byť politici alebo, že sa nikdy nepreklopí na politickú stranu,“ dodáva Pechovská.

Nová vízia pre Slovensko

Hlavným cieľom platformy bude propagovať víziu krajiny podľa občianskeho združenia a názorov ľudí tak, aby sa s ňou stotožnil národ a ľudia o nej hovorili (problém = riešenie).

Neskôr by si ju mali osvojiť politici a dať dokopy všetky prostriedky, expertov a nástroje na to, aby sa naša krajina postupom času priblížila, alebo úplne dosiahla víziu modernej, lepšej a zdravšej krajiny.

Štatutárom občianskeho združenia je Martin Pechovský, ktorý v súčasnosti pôsobí ako expert pre IT, inovácie a kreatívny priemysel pre firmy a štát na Slovensku.

Podľa zakladateľov je ten správny čas na víziu Slovenska práve preto, že nová vláda bude nastavovať svoj vládny program, ale aj preto, že v predvolebnom boji je podľa združenia dôležité nestratiť súdnosť a zamerať sa na ozajstné problémy tejto krajiny.

zdroj: Facebook/Moje Slovensko

Problém spravodlivosti a nové výzvy

„Slovensko je naša vlasť, ktorej národ, tradície ale aj pamiatky a hodnoty musíme chrániť, no zároveň musíme ísť s dobou. Čaká nás veľmi náročné obdobie. Obdobie kedy musíme čeliť množstvu nových problémov, o ktorých sa málo hovorí, pretože sú nepopulárne a nechceme si ich ako národ pripustiť. V parlamentných voľbách to vyzerá tak, že politické subjekty budú mať problém vôbec spoločne fungovať,“ opisuje situáciu štatutár združenia Pechovský.

Podľa Pechovského rastie počet duševných chorôb. Úmrtnosť na rakovinu je na Slovensku najväčšia v EÚ. Naše domácnosti sa zadlžujú najrýchlejšie z V4. Starneme a štruktúra demografickej krivky sa výrazne mení, čo spôsobuje problémy na pracovnom trhu.

Pechovský ďalej hovorí o probléme v dosahovaní spravodlivosti. 

„V spoločnosti sa nastoľujú falošné témy, ktoré ale nie sú reálnym problémom Slovenska. Sú to témy od LGBT až po migrantov. Bohatí ľudia manévrujú a hrajú sa s emóciami nás, ľudí, len aby si získali našu priazeň. Z osobnej skúsenosti viem, že keď budeme ale k sebe úprimní a budeme si hovoriť pravdu, Slovensko sa stane lepšou krajinou. Slovensko potrebuje začať bojovať za niečo, nie stále proti niečomu alebo niekomu,“ vysvetľuje.

Nové združenie hovorí o potrebe vízie modernej krajiny, ktorá bude reflektovať spomínané problémy. Súčasne potrebuje výzvy budúcnosti tak blízkej, ako aj tej vzdialenej.

„Potrebujeme začať písať dobrý príbeh zdravej (aj ekonomicky), bezpečnej, úspešnej, sebestačnej, vzdelanej, atraktívnej, spravodlivej a kultúrnej krajiny. Ak to cítite rovnako, pridajte sa k nám a spoločne si takúto víziu napíšeme a odovzdáme ju kompetentným, ktorí majú silu poviesť našu krajinu k jej naplneniu,” uzatvára Martin Pechovský.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK