Slovensko má tri body! Poliakom nepomohol ani najlepší strelec sveta

• V prvom zápase majstrovstiev Európy čakali „sokolíkov“ Poliaci s najlepším strelcom sveta
  • Naši zverenci prekvapili a začali turnaj víťazne
Slováci ME
TASR/ Martin Baumann

Aj keď vzájomné zápasy s naším podstatne väčším susedom zo severu máme o trochu lepšie – vyhrali sme 4 zápasy, Poliaci 3, vrátane nášho nezabudnuteľného postupu na Majstrovstvá sveta 2010, Poliaci boli pred našim dnešným úvodným zápasom Majstrovstiev Európy 2020 favoritom.

Jasne vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu a v útoku majú momentálne najlepšieho strelca a pre mnohých i najlepšieho futbalistu sveta Roberta Lewandowskeho, víťaza ankety FIFA The Best, ktorý v poslednej sezóne strelil za Bayern Mníchov 55 gólov v 47 zápasoch.

zdroj: TASR/ Martin Baumann. Robert Lewandowski

V 18. minúte ale Róbert Mak nasadil poľskému obrancovi jasličky (loptu pomedzi nohy) a s trochou šťastia sa jeho strela odrazila od tyčky do brankára a následne do bránky. Bolo 1:0 a favorit na čele s hviezdnym útočníkom prehrával.

Týmto výsledkom skončil aj prvý polčas, no fanúšikovia sa ani nestihli poriadne posadiť v úvode druhého a Poliaci hneď z prvého útoku vyrovnali 1:1.

Nevadí, aj remíza je dobrá,“ povedali si v tom momente možno mnohí Slováci. V 62. minúte dostal druhú žltú kartu Grzegorz Krychowiak a Poliaci od tohto momentu hrali o jedného hráča menej.

Prešlo len niekoľko minút od vylúčenia a Slováci v 69. minúte využili svoju početnú výhodu, gól strelil obranca Interu Miláno Milan Škriniar, ktorý prízemnou strelou ku tyči poslal našich znova do vedenia.

Slovákom sa podarilo výsledok udržať, ustrážili nebezpečného Lewandowskeho, a tak hneď v prvom zápase majstrovstiev Európy si pripisujú na konto prvé prekvapenie a prvé víťazstvo.