Slovensko nemá len Sagana. Mladý talent Ondrej Duda reprezentuje krajinu v tom najlepšom svetle

  • Futbalista Ondrej Duda je skvelým príkladom toho, že ak na svojom talente naplno makáš, môžeš to dotiahnuť ďaleko.
duda
instagram.com/dudao_10
  • Futbalista Ondrej Duda je skvelým príkladom toho, že ak na svojom talente naplno makáš, môžeš to dotiahnuť ďaleko.

Ahoj, Ondrej, tvoje meno je futbalovým fanúšikom určite známe. Mohol by si sa však prosím predstaviť aj športovým laikom?

Narodil som sa v Snine, kde ma priviedol k futbalu môj otec, ktorý pôsobil v Snine ako tréner. Neskôr som ako 14-ročný odišiel do Košíc, kde som si dokončil posledný ročník základnej školy a strednú. Hrával som tam v mládežníckych kategóriách a v 17 rokoch som debutoval v A mužstve Košíc. Po necelom roku v A mužstve som prestúpil do Poľskej Légie Varšava, kde som strávil 2,5 roka a dnes hrám v Nemeckom bundesligovom mužstve Hertha Berlín.

#liga#europejska#legia#warszawa#goraco#2015 ⚽️🎱⚽️

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Duda (@dudao_10),

Vždy si chcel byť futbalistom?

Áno. Ako som spomenul, k futbalu ma priviedol otec, ale netlačil ma do toho na silu. Hneď sa mi to zapáčilo a vedel som, že to je to, čo má baví a napĺňa a že futbal jednoducho milujem.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Záleží na tom, kde sa nachádzam – či som v klube, v reprezentácii, alebo mám voľno. No taký bežný deň v klube sa začína spoločnými raňajkami, potom nasleduje tréning. Po tréningu máme spoločný obed a neskôr čas pre seba a na regeneráciu, keď sa nám venujú naši fyzioterapeuti. K večeru sme už doma alebo si s chlapcami ideme niekde sadnúť.

⚽️najdôležitejší človek ❤️ #new#club#herthabsc#duda10#first#day#in#berlin

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Duda (@dudao_10),

Ktorý slovenský či zahraničný športovec je tvojím idolom a pomohol ti stať sa tým, čím si dnes?

Bol to Steven Gerrard, ktorý ma neustále inšpiroval k tomu, aby som na sebe tvrdo pracoval. Práve k nemu som vzhliadal a učil sa od neho, dá sa povedať pri sledovaní v televízii.

Počuli sme, že odborníci ťa prirovnávajú k nášmu najlepšiemu a najznámejšiemu futbalistovi posledných rokov, Marekovi Hamšíkovi. V čom ste si podľa teba podobní?

Marek je jedinečný futbalista, s ktorým sa hrá veľmi dobre a s ktorým si na ihrisku veľmi ľahko rozumiem, respektíve viem, čo chce urobiť. Keď s ním hrám, dokážem jeho hru čítať. Podobne máme aj to, že hrávame na tej istej pozícii, ale o nejakých svojich prednostiach nerád hovorím. Som rád, že sa od neho môžem učiť.

Čo by si odporučil mladým začínajúcim futbalistom, ako presadiť svoj talent?

V mladom veku je podstatné, aby ich to bavilo a aby to robili naplno. Neskôr, aby sa pozerali hlavne na seba a nie okolo seba, kto koľko trénuje a kto nie. Samozrejme musia vedieť, čo chcú a mať sny, ako som mal aj ja, a snažiť sa ich realizovať.

(L) ⚽️🎱

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Duda (@dudao_10),

Bavia ťa aj iné športy alebo koníčky?

Rád si zahrám tenis. Niekedy som aj lyžoval a určite sa k tomu po skončení kariéry vrátim. Tiež si veľmi rád zahrám golf, pri ktorom trošku prídem na iné myšlienky a oddýchnem si.

Máš vysnívaný futbalový klub, do ktorého by si sa raz chcel vo svojej kariére dostať?

Určite mám, samozrejme som v jednej z najlepších líg na svete, v nemeckej, ale určite by som raz chcel vyskúšať aj tú anglickú, konkrétne Liverpool.

Ktorý z tvojich doterajších úspechov si ceníš najviac a prečo?

Bolo ich viac, ale ak si mám vybrať jeden jediný, tak je to prvý gól Slovenska v histórii samostatnosti na ME vo Francúzsku proti Walesu. Nebol to síce víťazný zápas, ale gól je pamätný a zapísaný v histórii slovenského futbalu.

#happy#birthday#peky#hlavne#zdravie 🎉🎈🎉🎊🎁

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Duda (@dudao_10),

Ak ťa Ondrejov príbeh zaujal a sám robíš niečo podobné, zapoj sa do výzvy aj ty! 

Je jedno, či ťa baví umenie, šport, alebo máš vášeň pre neuveriteľné kulinárske umenie. Jediným limitom je kreativita a odhodlanie! Vyhráva fotka alebo video, ktoré dostane od našich, alebo tvojich fanúšikov najviac lajkov.  Pošli nám do správy fotografiu, alebo krátke video (do 20 sec.) a nezabudni pripojiť krátky popis a hashtag mywaymytea. Tvoj talent odmeníme a podporíme ťa na ceste za svojim snom. Súťaž trvá celý mesiac od 18. 7. – 18. 8. 2017. Viac informácii o súťaži nájdeš tu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK