Slovensko zasiahne tuhý mráz, až mínus 20 stupňov. SHMÚ vydal výstrahy 2. stupňa

  • Slováci sa pripravujú na nesmierne ťažké dva dni
  • Udrú mrazy, a to poriadne silné
  • Miestami prekonajú -20 stupňov
Na Slovensku udrú mrazy, pozor na zimu
TASR/Daniel Stehlík, Canva
  • Slováci sa pripravujú na nesmierne ťažké dva dni
  • Udrú mrazy, a to poriadne silné
  • Miestami prekonajú -20 stupňov

Slováci sa tento víkend (2. až 3. 12.) musia popasovať s veľkými výzvami, ktoré si pre nich pripravila príroda. V strede, na severe a na východe našej krajiny dnes a zajtra totiž udrú mrazy, a to poriadne silné. Slovenský hydroemeteorologický ústav (SHMÚ) pred nimi vydal výstrahy, miestami až druhého stupňa.

Po náročnej sobote plnej sneženia a mrznúceho dažďa naďalej hrozia snehové prehánky či sneženie. Zrážky by však mali postupne ustupovať, sľubuje SHMÚ. Väčšina územia si dnes preto užije zmenšenú oblačnosť, no zároveň aj poriadny mráz.

Počas dňa na celom území nepočítaj s vyššou teplotou než -3 až +2 stupne, no na Horehroní miestami nestúpne nad -6 až -3 stupne Celzia. Na horách vo výške od 1 500 metrov bude poväčšine pod -10 stupňov a zároveň tu zo začiatku dňa hrozí búrlivý vietor.

SHMÚ kvôli nízkym teplotám vydal výstrahy.

Okresy s výstrahou druhého stupňa:

Liptovský Mikuláš, Brezno, Poprad, Kežmarok.

Okresy s výstrahou prvého stupňa:

Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Martin, Ružomberok, Turčianske Teplice, Banská Bystrica, Revúca, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica, Levoča, Stará Ľubovňa, Sabinov, Bardejov, Prešov.

Na počasie u nás v súčasnosti pôsobí tlaková níž na Ukrajine, ktorej stred sa už posúva do Ruska, ale aj tlaková výš prechádzajúca z Francúzska do alpských oblastí. Zo severozápadu k nám preto bude prúdiť studený vzduch.

Začiatok nového týždňa však bude oveľa studenší. Priprav sa na mráz pod -20 °C >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: SHMÚ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá