Slovenský biznis so spodným prádlom. Tieto tri značky by si mal poznať

  • Hoci veľkí hráči ako Victoria's Secret či Intimissimi a Tezenis vládnu biznisu so spodným prádlom, aj Slovensko sa môže pochváliť vlastnými značkami
  • Vypátrali sme hneď tri, ktoré by si mal poznať
  • Stavili na ekológiu, hlbšiu myšlienku a sympatický dizajn
george-gvasalia-554878-unsplash
Unsplash
  • Hoci veľkí hráči ako Victoria's Secret či Intimissimi a Tezenis vládnu biznisu so spodným prádlom, aj Slovensko sa môže pochváliť vlastnými značkami
  • Vypátrali sme hneď tri, ktoré by si mal poznať
  • Stavili na ekológiu, hlbšiu myšlienku a sympatický dizajn

Na slovenskom trhu s oblečením si už viacerí stihli vydobyť silnú pozíciu napríklad s ponožkami či svadobnými šatami, a to aj vďaka nevšedným nápadom. Okrem všetkého, čím sa môžeš navonok popýšiť, však slovenské značky vedia výnimočne spracovať aj to, čo nevidieť. Spodné prádlo.

Créeme

Udržateľná ekofriendly značka slovenského spodného prádla Créeme patrí do dielne dvoch kamarátok, Soni a Ka­ta­ríny. Vyštudované módne návrhárky zapojili do svojej práce záujem o zodpovedný prístup k svojmu povolaniu a ich heslom je láska k jednoduchosti.

Prostredníctvom crowdfundingovej kampanie na platforme HitHit vo svojich začiatkoch prosili darcov o pomoc v podobe vyzbieranej sumy 8 500 eur, no podarilo sa im navýšiť ju ešte o tisícku. Bavlna, z ktorej šijú svoje produkty má v módnom priemysle najvyššiu medzinárodnú certifikáciu, ktorá zaručuje, že je pestovaná ekologicky bez pesticídov a že všetci pracovníci boli zaplatení eticky. Veľkou fanúšičkou značky je známa blogerka Donnaiveh. Viac si o práci značky Créeme môžeš prečítať v našom staršom článku TU.

Maszaryk

Matúš a Michaela stoja za ďalšou lokálnou značkou tejto dôležitej časti nášho každodenného oblečenia. Hoci možno nestavili na vlnu prísnej ekológie, o rozruch sa postarali vďaka tomu, že svojmu dizajnu dali nečakaný, politický podtón.

Maszaryk prišiel na svetlo sveta síce až v roku 2015, no produkty označuje ako Made in Czechoslovakia, pretože im spojenie dvoch národov pripadá ikonické a celý svoj brand zakladajú na romantike dvojíc. Spodné prádlo tu kúpiš jedine vo dvojici, a to napríklad aj v spojení motívov Ruska a Ukrajiny, ktorí v súčasnosti nemajú najlepší vzťah. Čo tak Európa a odchádzajúca Veľká Británia? Aj takého dizajnu sa možno už čoskoro dočkáme. Náš starší rozhovor so značkou nájdeš TU.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Maszaryk Underwear (@maszaryk),

Aqalogy underwear

Hoci o tejto značke zistiť viac nie je také jednoduché (ale my sa o to predsa len pokúsime), Aqalogy by malo šiť svoje pôvabné produkty na východe Slovenska, v Košiciach. Ich kamenný obchod by si hľadal márne, pretože fungujú len v online svete. Okrem spodného prádla v ich ponuke nájdeš aj pár športových legín či body pre najmenších. Na sociálnych sieťach nie sú veľmi aktívni, no rozhodli sme sa zistiť pre teba viac. Možno už onedlho v rozhovore.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech