Slovenský developer HB Reavis dobýja už aj Londýn! Kupuje projekt One Waterloo za stovky miliónov

  • Firma Ivana Chrenka rozširuje svoje pôsobenie v britskej metropole.
collage
hbreavis.com / wallhaven.cc
  • Firma Ivana Chrenka rozširuje svoje pôsobenie v britskej metropole.

Známy slovenský developer HB Reavis miliardára Ivana Chrenka si upevňuje svoju pozíciu na zahraničných trhoch. Najnovšie kúpili londýnsky projekt Elizabeth House, známy tiež ako One Waterloo.

“Táto kúpa – zatiaľ naša najväčšia v UK – potvrdzuje náš dlhodobý záväzok a je v súlade s naším plánom umiestniť tretinu našich obchodných operácií do roku 2019 do Londýna. Tento projekt sa radí k našim ďalším podobným projektom podobnej veľkosti a rozsahu na ostatných trhoch – ako Varso Place vo Varšave, Agora v Budapešti či NIVY/Twin City v Bratislave. Elizabeth House a Varso House sú jedinečné svojou výnimočnou blízkosťou ku hlavným dopravným uzlom,” povedal v tlačovej správe CEO HB Reavis Group Pavel Trenka.

foto: hbreavis.com

Suma, za ktorú Elizabeth House kúpili sa odhaduje na 250 miliónov libier (cca 300 miliónov eur). Ide o pôvodnú kancelársku budovu postavenú ešte v 60. rokoch minulého storočia. Nachádza sa v South Bank pri stanici Waterloo, čo je jeden z najvyťaženejších dopravných uzlov metropoly.

HB Reavis má v lokalite vybudovať dve nové budovy a verejné priestranstvo. Na severnej strane bude stáť 29-podlažná budova s kanceláriami a bytmi, zatiaľ čo na južnej vyrastie 10-podlažná budova s ďalšími kanceláriami a obchodmi. Celková úžitková plocha má 88-tisíc metrov štvorcových, z čoho zastavaných bude 70-tisíc.

„Tento projekt nám dáva jedinečnú možnosť vytvoriť budovu, ktorá zmení svoje okolie. Kúpa Elizabeth House je v súlade s našou stratégiou akvizície dobre umiestnených stavebných pozemkov v Londýne, ktoré majú potenciál stať sa inovatívnymi a modernými kancelárskymi komplexmi, ktoré využívajú najnovšie technológie, sú zamerané predovšetkým na potreby svojich nájomníkov a zlepšujú život ľuďom, ktorí ich používajú a komunite, ktorá ich obklopuje,“ povedal v tlačovej správe CEO HB Reavis UK Tomáš Jurdák.

 

vizualizácia: hbreavis.com

One Waterloo je síce najväčším projektom HB Reavis vo Veľkej Británii, no nie je jediným. V súčasnosti pracujú aj na projektoch 33 Central na King William Street (21-tisíc metrov štvorcových), Cooper & Southwark (7-tisíc metrov štvorcových) a 20 Farringdon Street (7 500 metrov štvorcových).

Projekty HB Reavis väčšinou svojou veľkosťou a významom značne ovplyvňujú mestá, v ktorých sú budované. Názory na túto spoločnosť sú teda rôzne, v závislosti od pohľadu na jej projekty. No faktom je, že HB Reavis patrí medzi najúspešnejšie slovenské biznisy a Ivan Chrenko nikdy nebol zapletený v žiadnej korupčnej, či inej kauze.

Príbeh Ivana Chrenka si môžeš prečítať TU.

foto: timeout.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech