Slovenský internet pobúril nový klip od Elánu. Ráž v ňom mieri zbraňou na bulvárneho novinára

  • Elán má nový klip, ktorý je pri pohľade na dnešnú spoločenskú situáciu na Slovensku, viac ako kontroverzný
  • Hudobník sa v ňom jasne stavia proti bulvárnym novinárom a to dokonca so zbraňou v ruke
joz
wikimedia.org
  • Elán má nový klip, ktorý je pri pohľade na dnešnú spoločenskú situáciu na Slovensku, viac ako kontroverzný
  • Hudobník sa v ňom jasne stavia proti bulvárnym novinárom a to dokonca so zbraňou v ruke

Na nový videoklip ako prvý upozornil portál omediach.com„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi. Perom ničia za pár drobných, obyčajní hnusní smradi.” Týmto textom sa začína najnovšia pieseň z diele známej skupiny Elán s názvom Bulvárne krysy.

Klip, ktorý k nej zverejnilo vydavateľstvo Warner Music Gold, však na slovenskom internete vyvolal pomerne búrlivú diskusiu. Video zachytáva prácu bulvárnych novinárov z pohľadu speváka Joža Ráža.

V klipe sa objaví aj veta, ktorá nabáda na boj proti novinárom z bulvárnych plátkov: „Páni, myslím, že si všetci uvedomujeme, že je najvyšší čas na deratizáciu.”

Klip následne pokračuje únosom bulvárnych novinárov, ktorých nechajú kľačať s čiernymi vrecami na hlavách v ošarpanej miestnosti.  Následne líder skupiny mieri jednému z týchto novinárov na hlavu. Ďalší z členov skupiny – hudobník Vašo Patejdl, neskôr skloní zbraň Joža Ráža a vytiahne hračkársku pištoľ, ktorou začne bulvárnemu novinárovi striekať do tváre vodu, pričom sa všetci začnú smiať.

Videoklip uzatvára disclaimer: „Tvorcovia si vysoko vážia a rešpektujú všetky osoby pracujúce v mediálnej oblasti, prinášajúce relevantné informácie so zreteľom na celospoločenské záujmy. Skladba a klip sú namierené výlučne voči bulvárnym médiám, ktoré so serióznou žurnalistikou nemajú nič spoločné.“ 

Mnohí ľudia na Facebooku, ako aj v komentároch na Youtube, odkazujú Elánu, že ide o skutočné dno. Ľuďom sa nepáči najmä fakt, že kapela prišla s klipom, v ktorom sa chce hudobník na prvý pohľad zbaviť novinárov a mieri na nich pištoľou. Všetko sa to pritom deje len necelý rok po tom ako bol na Slovensku za svoju prácu zavraždený novinár spolu s jeho priateľkou. Videoklip s takýmto scenárom sa tak mnohým vzdá naozaj nevhodný, o to viac, pri pohľade na súčasnú politickú situáciu.

O vyjadrenie sme požiadali aj skupinu Elán. Článok budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech