Slovenský IT lovebrand sa chce vrátiť do 70-tych rokov, keď svet počítačov vyzeral úplne inak

  • Veracomp Slovakia prichádza s jedinečnou konferenciou, ktorá je na našom trhu absolútnou novinkou
  • IT spoločnosť už tento mesiac otvorí VeracompDay19 - udalosť s nádychom minulosti
  • Tešiť sa však môžeš aj na špičkové IT technológie rozdelené do piatich segmentov
vosssa
archív Veracomp
  • Veracomp Slovakia prichádza s jedinečnou konferenciou, ktorá je na našom trhu absolútnou novinkou
  • IT spoločnosť už tento mesiac otvorí VeracompDay19 - udalosť s nádychom minulosti
  • Tešiť sa však môžeš aj na špičkové IT technológie rozdelené do piatich segmentov

Medzi jednu z najprogresívnejších  IT spoločností na Slovensku patrí Veracomp Slovakia. Táto firma sa vo svojej sfére stáva akýmsi „lovebrandom”, najmä kvôli prístupu k svojim zamestnancom a práci ako takej, ktorá je malou revolúciou na slovenskom trhu.

Jej príbeh sa pritom začal písať v roku 2009 v malej kancelárii s niekoľkými zamestnancami, dvomi produktami a minimom peňazí na bankovom účte. Históriu majú spoločnú s ich českou sesterskou firmou. Dnes v oboch spoločnostiach pracuje cez štyridsať zamestnancov, pričom obrat oboch firiem dokopy tvorí cez 30 miliónov eur.

zdroj: archív Veracomp

Firma, ktorá prichádza s jedinečnou konferenciou

Veracomp Slovakia aktuálne prichádza s vlastnou konferenciou, ktorá privíta lídrov z IT sveta. Výnimočnosť udalosti VeracompDay19 podčiarkuje aj fakt, že ide o konferenciu len pre pozvaných. Vieme však, ako sa na tomto jedinečnom podujatí dá zúčastniť.

Celá konferencia sa navyše bude niesť v retro štýle. Hostia si pripomenú, čím všetkým si prešli IT technológie od 70. rokov, kedy na Slovensku pripadalo na 1 milión obyvateľov len 5 počítačov.

zdroj: wikipedia.org

Experti na kybernetickú bezpečnosť a open source

Na svoje si tu prídu všetci IT špecialisti z oblastí healthcare, government, utility, telco či finance. Peter Kočík – System engineer z Fortinet napríklad objasní veľmi zaujímavú tému kyber bezpečnosti a prezradí, ako ochrániť svoju prevádzku pred hackerskými útokmi, ktorých počet bude v budúcnosti narastať.

Následne odborník Fortinet prezradí, ako je možné, že o mnohých kybernetických útokoch na štátne inštitúcie dokonca nevedia ani ich bezpečnostní špecialisti.

Mnohí ľudia netušia, že zdravotnícke inštitúcie v dnešnej dobe podliehajú dvojnásobnému počtu kybernetických útokov v porovnaní s inými odvetviami. Budú sa tieto útoky zvyšovať?

Lukáš Zeman – Business Development Manager z Veracomp Slovakia porozpráva o tom, ako sa proti nim brániť a čo o nich treba vedieť.

Okrem iného sa dozvieš aj to, ako sa najväčšej nemocnici v Nórsku podarilo modernizovať jej infraštruktúru.

V oblasti Finance vystúpi s prednáškou Pavlína Volková – Regional Account Manager zo spoločnosti Trend Micro, ktorá povie viac o tom, prečo sa jedna z najväčších bánk Ruska nebojí hrozieb, akou je finančná strata, či poškodenie mena banky.

Úplná IT chuťovka bude spoločná prezentácia SAP a Red Hat.

Na tento dátum si nerob plány

Toto je pritom len malá ochutnávka z programu konferencie VeracompDay19, ktorá sa uskutoční už 22. mája v Šamoríne, v luxusnomX-BIONIC® SPHERE.

Ako sme spomenuli, konferencia je len pre pozvaných hostí. Ale v prípade vážneho záujmu môžeš kontaktovať priamo organizátora Veracomp Slovakia.  Viac informácii sa dozvieš na stránke veracompday.sk, určite je na čo sa tešiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech