Slovenský kryptomenový startup WEXO napreduje podľa plánov. Čo pripravuje nové? Vieme prví

uvodna 1
CRYPTON DIGITAL

Kryptomeny sú na vzostupe, Bitcoinu predpovedajú prekonanie vlastných rekordov. Každý deň sa spustí jeden nový bankomat na kryptomeny, užívateľská základňa rastie na celom svete. Spoločnosti, zastrešujúce investície a služby spojené s kryptomenami, napredujú. Na Slovensku k takým patrí CRYPTON DIGITAL, SE s vlastnou fintech platformou WEXO. 

Prvé kroky k naplneniu projektu WEXO začal inovatívny tím CRYPTON DIGITAL, SE v roku 2019. Potom, ako spoločnosť poskytovala služby spojené predovšetkým s investovaním do kryptomien, prišlo rozhodnutie rozšíriť portfólio o komplexný balík funkcionalít pre každodenné používanie virtuálnych mien v rámci bežného života. Od nákupu, predaja, úschovy kryptomien až po možnosť platiť nimi a používať ich rovnako plnohodnotne ako fiat meny. 

V júli tohto roka spustilo WEXO prvé funkcie pre verejnosť a za krátku dobu už registruje viac ako 1300 užívateľov, ktorí majú aktuálne k dispozícii bezpečnú úschovu kryptomien bitcoin, ethereum a litecoin a stablecoiny tether a trueUSD (digitálne meny so stabilnou hodnotou). Tie môžu prijímať alebo odosielať z kryptopeňaženky alebo ich medzi sebou pohodlne meniť v kryptozmenárni WEXO. 

zdroj: CRYPTON DIGITAL – Peter Mariš podpredseda predstavenstva CRYPTON DIGITAL, SE.

Vývoj sa riadi vlastnou roadmapou, na ktorej aj partneri WEXO sledujú napredovanie a rast projektu. 

,,Môžem zhodnotiť, že v tomto roku sme stihli všetko, čo sme si vopred stanovili ako ciele. Do štyroch mesiacov od spustenia prvých funkcionalít sme pridali kryptozmenáreň a v týchto dňoch spúšťame vlastný trezoring. Rastieme v rámci tímu aj užívateľskej základne. Rok sa však ešte neskončil a intenzívne pracujeme na tom, aby sme v krátkej dobe spustili aj WEXO mobilnú aplikáciu pre  iOS a Android, ktorá príde rýchlejšie ako sme čakali,“ uviedol Peter Mariš, spoluzakladateľ CRYPTON DIGITAL, SE.

Novinky v dohľadne

CRYPTON DIGITAL, SE, autor platformy WEXO, prichádza v týchto dňoch s dvomi novinkami. Jedna je dôležitá pre užívateľov, druhá pre investorov. 

Tou prvou je spustenie funkcie, ktorá bude pre Slovensko a slovenský trh úplnou novinkou. Ide o službu trezoring prostredníctvom WEXO, ktorá umožňuje zúročiť kryptomeny klientov. Pre lepšiu predstavu ju možno prirovnať k bankovým terminovaným vkladom. Rozdiel je v tom, že úrok sa pripíše v konkrétnej kryptomene.

Druhou novinkou je rozhodnutie spoločnosti uzavrieť do konca roka skupinu podielnikov platformy WEXO.

zdroj: CRYPTON DIGITAL – Milan Božik predseda predstavenstva CRYPTON DIGITAL, SE.

,,Aj v tomto smere cítime potrebu posunúť sa ďalej. Rozhodli sme sa, že túto skupinu uzavrieme na počte 7000. Očakávame, že tento cieľ naplníme do konca tohto roka a potom príde, samozrejme, niečo nové. Iná forma, iný spôsob, ako sa budú môcť nadšenci fintech a kryptomien zapojiť aj ako investori,“ vysvetlil Milan Božik, spoluzakladateľ a CEO CRYPTON DIGITAL, SE.

Spoločnosť v tomto roku expandovala aj do susednej Českej republiky. V Prahe otvorila prvú kanceláriu a rozširuje sieť partnerov. Rovnako začala aktivity aj v Maďarsku a Poľsku. WEXO počíta v roku 2021 s niekoľkonásobným nárastom užívateľov a tomu prispôsobuje aj infraštruktúru projektu. 

Autorom a vývojárom projektu WEXO je CRYPTON DIGITAL, SE. Produktovo služby projektu aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s.r.o. s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu. CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ponúka však aj možnosť stať sa podielnikom projektu WEXO a profitovať tak zo zisku inovatívnej spoločnosti.

Spoznajte portfólio produktov CRYPTON DIGITAL, SE

zdroj: CRYPTON DIGITAL
 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá