Slovenský startup sa dostal do spoločnosti gigantov ako je Revolut, N26 alebo Curve. Pracuje preň už vyše 300 ľudí

  • Firma založená v roku 2012 expandovala do 6 krajín vrátane Hong Kongu
  • V tomto roku sa dostala do rebríčka Fintech Power 50
Vacuumlabs
Vacuumlabs
  • Firma založená v roku 2012 expandovala do 6 krajín vrátane Hong Kongu
  • V tomto roku sa dostala do rebríčka Fintech Power 50

Nemusíš mať detailný prehlad o finančnom sektore, no mená ako Revolut, N26, Monese alebo Curve si už, pravdepodobne, počul. Všetko sú to mimoriadne úspešné fintech startupy, ktoré sa v priebehu niekoľkých rokov dostali na mapu zákazníkov z celého sveta a dosahujú obrat v miliónoch dolárov. 

Zároveň majú spoločné aj to, že sa v minulosti objavili v svetovom rebríčku Fintech Power 50, ktorý združuje 40 porotou vybraných fintech firiem z celého sveta a desiatku svetových influencerov a jednotlivcov. 

Z tisícky nominovaných spoločností as do rebríčka pre rok 2021 dostala aj jedna slovenská firma, ktorá bola zároveň jedinou z celej strednej Európy. Reč je o spoločnosti Vacuumlabs.

Za prvou LGBT+ digitálnou bankovou platformou stojí Slovák: Stretávame sa s nerovnými podmienkami

Startup z roku 2012

Vacuumlabs je slovenský startup založený v roku 2012, ktorý medzičasom narástol a expandoval do celkovo 6 krajín vrátane Hong Kongu. Firma podľa svojich slov poskytuje komplexné poradenstvo v oblasti digitálneho bankovníctva a finančných služieb, taktiež vyvíja a dizajnuje webové aj mobilné aplikácie. 

Slováci napríklad participovali na štarte digitálnej banky Mox.com so sídlom v Hong Kongu, ktorá sa už na pohľad ponáša na spomínaný Revolut alebo N26, namiesto pobočiek teda ponúka len aplikácie pre Android a iOS.

Z ďalších projektov firma spomína dvojicu kryptopeňaženiek, kalkulačku na meranie uhlíkovej stopy a bankovú platformu pre LGBTIQ+ komunitu v USA. 

“Vo Vacuumlabs sme poctení, že sme sa ocitli v spoločnosti významných svetových fintech firiem a že sme sa dostali do výberu 40 spoločností z prihlásenej tisícky. Je to pre nás veľká česť,” povedal Matej Ftáčnik, CEO Vacuumlabs.

Kancelárie na Slovensku, v Česku a Maďarsku

Vacuumlabs má aktuálne otvorených viacero pracovných pozícií od office manažéra až po produktové pozície a posty softvérových inžinierov, ktoré sú v kanceláriách v Bratislave, Košiciach, Budapešti, Prahe aj Brne, či plne remote. 

Pre firmu pracuje už viac ako 300 ľudí, poznať ju môžeš aj ako zakladateľa a prevádzkovateľa známeho bratislavského co-workingu The Spot

Podľa portálu Finstat.sk dosiahli tržby slovenského startupu vlani hodnotu 8,61 milióna eur. 

Zdroj: Tlačová správa

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá