Slovenským internetom sa masovo šíri status o migrantoch, rieši ho už aj polícia

  • Príspevok používateľa, ktorý polícia označuje ako hoax, má doposiaľ 1 500 zdieľaní a vyše 400 komentárov
Ilustračný obrázok Zdroj: wikipedia.org autor: Dávid Štefan
  • Príspevok používateľa, ktorý polícia označuje ako hoax, má doposiaľ 1 500 zdieľaní a vyše 400 komentárov

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala o tom, že začala konať v prípade statusu uverejnenom na sociálnej sieti, ktorý sa týkal údajných migrantov pri jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke. Upozornil na to aj portál Teraz.sk

Príspevok, ktorý ma do dnešného dňa na Facebooku 1500 zdieľaní a vyše 400 komentárov, preveruje ako podozrivý zo šírenia poplašnej správy.

V príspevku z 21. júna tohto roku píše jeho autor o tom, že na petržalskom Draždiaku sú migranti (cca 10 kusov), ktorí sa kúpu v spodnom prádle a všímajú si opačné pohlavie, čo je niečo, čo určite skutoční domáci Slováci nikdy nerobia.

Migranti (cca 10 kusov) včera na Petržalskom Dráždiaku!!! Kúpali sa v spodnom prádle a pokukovali po našich dievčencoch!…

Gepostet von Roman Ferko am Freitag, 21. Juni 2019

„Polícia začala konať pre podozrenie zo šírenia poplašnej správy. Môžeme potvrdiť, že v uvedený deň nikto nekontaktoval políciu pre akékoľvek problémy týkajúce sa migrantov na jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke. Neďaleko sa odohral iba jeden incident, keď slovenskí narkomani a bezdomovci búrali chatku,” uvádza Polícia SR na svojom Facebooku.

Polícia SR vo svojom príspevku okrem toho reagovala aj na otázky Romana Ferka, ktorý príspevok uverejnil na svoj Facebook. Používateľ sa totiž pýtal, ako sa sem dostali, aké majú doklady, z čoho žijú alebo či sú pod kontrolou. Rovnako tiež komentoval, že ani sa nenazdáme a budú ich tu tisíce.

„V konečnom dôsledku nikto nemôže mať žiadne obavy, že ich tu budú raz ‚tisíce‘, keď politické stanovisko SR je jasné – odmietajúce kvóty. O Slovensko nemajú migranti záujem, orientujú sa na iné štáty. SR udelí do 5 azylov ročne. SR má jeden z najprísnejších systémov udeľovania azylu v Európe, každý prisťahovalec mimo EÚ prechádza náročnou bezpečnostnou kontrolou, väčšina žiadostí o azyl je zamietnutá,“ dodáva polícia.

POLÍCIA REAGUJE NA MASOVO ŠÍRENÝ HOAXLink na originál: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10216315899384272&id=1057741878Lajkujte nás aj na Hoaxy a podvody – Polícia SR

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 24. Juni 2019

Najčastejším útočiskom Facebook

Ako pre redakciu Fontech.sk potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, v roku 2018 vyšetrovala polícia v súvislosti s extrémistickým trestným činom spáchaným v kybernetickom priestore 42 prípadov (37 na sociálnej sieti Facebook) . V 33 prípadoch bola zverejňovaná predovšetkým pravicovo extrémistická symbolika.

V 12 prípadoch boli zverejňované agresívne a nenávistné prejavy voči menšinám v diskusných internetových fórach. Počet nie je totožný s celkovým počtom 42 prípadov, keďže v niektorých prípadoch sa páchateľ dopustil viacerých skutkov naraz. Ak chceš vedieť o tejto téme viac, čítaj na Fontech.sk.

Zdroj: Facebook Polícia SR, Fontech.sk, Teraz.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá