Slovnaft BAjk vandalom: Ak sa vám naše bicykle nepáčia, kúpte si radšej vlastné

  • Opäť začala sezóna bratislavského bikesharingu
  • Okrem vášnivých cyklistov sa však do ulíc vybrali aj vandali, ktorí sa rozhodli žlté bicykle „vylepšiť“
bajl
archív Slovnaft BAjk
  • Opäť začala sezóna bratislavského bikesharingu
  • Okrem vášnivých cyklistov sa však do ulíc vybrali aj vandali, ktorí sa rozhodli žlté bicykle „vylepšiť“

Do systému Slovnaft BAjk sa od začiatku služby registrovalo viac než 41-tisíc užívateľov, ktorí spolu spravili viac ako 220 000 jázd. Okolo tejto služby sa už minulú sezónu vytvorila aktívna komunita ľudí.

Aj vďaka nim sa podarilo zjednodušiť uzamykací systém na bicykli, upraviť komunikáciu na displeji bicykla, sprehľadniť zobrazovanie počtu bicyklov na webe, rozšíriť kompetencie infolinky, posilniť smart zámok a zvýšiť jeho spoľahlivosť. Taktiež boli nasadené sedačky aj pre vyššie osoby a zjednodušila sa orientáciu užívateľa v rámci jeho online profilu. V druhej polovici apríla bude k dispozícii užívateľom aj mobilná aplikácia.

Gepostet von Tomas Novak am Mittwoch, 24. Oktober 2018

Mnohí z nás sa žltému prírastku tešili a dnes ich aj a vo veľkom a šetrne využívame. Tak ako aj v iných mestách sa však aj v Bratislave nájde množstvo vandalov, ktorých žlté bicykle naozaj iritujú a bratislavský bikesharing ide kvôli nim dole vodou.

Dnes ráno Slovnaft BAjk na svojej facebookovej stránke zverejnil fotky „vylepšených“ bicyklov, ktoré sa rozhodla nejaké kreatívna duša pomaľovať.

Slovnaft BAjk takto reagoval: „Ak sa vám naše bicykle nepáčia, kúpte si radšej vlastné. Lebo váš rebranding Slovnaft BAjkov nie je ani ART, ani podarený tuning,“ vysvetľuje značka.

„Počas posledného týždňa sme zaznamenali dva prípady úmyselne poškodených bicyklov našej služby. Jeden z bicyklov aj s páchateľom vypátrala polícia a na prestriekaný bicykel nás upozornil občan. Vandalizmus v prípade bratislavského bikesharingu stále prekračuje úroveň ničenia bicyklov podobných služieb v zahraničí,“ vyjadril sa pre Startitup Slovnaft.

zdroj: archív Slovnaft BAjk

„Každý užívateľ si musí uvedomiť svoju zodpovednosť pri požičaní bicykla Slovnaft BAjk. Pokiaľ sa stane, že sa mu zasekne zámok na bicykli, a preto ho nedokáže uzamknúť na dokovacej stanici, mal by zavolať na infolinku alebo bicykel priniesť na niektorú z bratislavských čerpacích staníc Slovnaft. V tomto prípade mu pri neuzamknutí bicykla nehrozia žiadne postihy,“ pokračuje.

zdroj: archív Slovnaft BAjk

„Niektorí užívatelia však bicykle v dokovacej stanici neuzamknú a neinformujú o tom. Tieto bicykle sú následne najčastejšie ničené či ukradnuté a ich opravy alebo nahradenie novými kusmi si vyžadujú dodatočné peniaze. Za bicykel je zodpovedný vždy jeho posledný užívateľ, na ktorého PIN kód bol naposledy bicykel odomknutý. Preto budeme v budúcnosti v záujme zníženia ničenia bicyklov vandalmi penalizovať nezodpovedné správanie sa užívateľov,“ dodáva Slovnaft BAjk.

Stačí sa pozrieť aj na príspevky stránky Zomri. Človek sa následne pri pohľade na zničené bicykle vlastne ani nediví, že v slovenských nemocniciach je toaletný papier na reťazi.

Už prvé mesiace bikesharingu v Bratislave charakterizoval nielen vysoký záujem o bicykle, ale aj pomerne časté prípady vandalizmu. Kritické sú najmä víkendy, počas ktorých servisní technici pozbierajú niekoľko desiatok poškodených bicyklov.

Pekne sa to stupňuje <3 Chorvátske rameno Petržalka (Majkl)

Gepostet von Zomri am Mittwoch, 24. Oktober 2018

Ľahšie poškodenia sa následne opravujú v bratislavskej dielni, a väčšie priamo u výrobcu. Najčastejšie sa ničia sedadlá, brzdy, zámky, pedále, svetlá, košíky, pneumatiky či komunikačný panel. Zatiaľ je evidovaných niekoľko prípadov krádeží žltých bicyklov a polícia už v danej veci rieši jedno trestné oznámenie. Bližšia spolupráca bola nadviazaná aj s mestskou políciou.

zdroj: bratislava.sk,Facebook SlovnaftBAjk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech