Slušne zarobíš a pracovať môžeš aj z pláže. Tieto zamestnania ti zabezpečia peniaze aj slobodu

  • Nevyžadujú si veľa energie
  • Môžeš ich robiť z domu
  • Vybrali sme pre teba 6 typov zamestnaní, ktoré stoja za pozornosť
Na snímke je digitálny nomád.
Ilustračný obrázok, Unsplash/Nicotra, dera
  • Nevyžadujú si veľa energie
  • Môžeš ich robiť z domu
  • Vybrali sme pre teba 6 typov zamestnaní, ktoré stoja za pozornosť

V posledných rokoch sa výrazne zvýšil počet pracovných pozícií, ktoré možno vykonávať priamo z domu. Niektoré z nich ponúkajú dokonca vyšší a lukratívnejší plat než práca v kancelárii.

Či už ide o prácu z domu pre spoločnosť, alebo prácu „na vlastnú päsť“, v súčasnosti je ich už toľko, že si z nich môže vybrať takmer každý. Prinášame ti niekoľko typov práce, pri ktorej nemusíš vyjsť z pohodlia domova a môžeš zarobiť nemalé peniaze. 

1. Grafický animátor a dizajnér

Prvá možnosť sa týka kreatívnych, umeleckých a graficky zdatných ľudí, ktorí majú skúsenosti s tvorbou vizuálnych efektov. Práce často ponúkajú televízne spoločnosti, sociálne siete, videohry, reklamné spoločnosti a rôzne iné typy médií.

Portál Spazzio Decor priniesol údaje zo Štatistického úradu Spojených štátov, ktorý tvrdí, že priemerný ročný plat pre všetkých multimediálnych animátorov bol viac než 68-tisíc dolárov. Do prieskumu bolo zapojených viac než 28-tisíc animátorov.

Pokiaľ s grafickým dizajnom nemáš žiadne skúsenosti, portály Skillmea či Udemy majú na svojich weboch k dispozícii online kurzy, ktoré ťa zasvätia do celej problematiky a naučia ťa všetko, čo budeš potrebovať.

2. Youtuber

V detstve sme chceli byť smetiarmi či policajtmi, dnešná mládež však už túži aj po natáčaní a tvorení videí pre čo najširšie publikum. Rodičia svoje ratolesti od tohto sna často odhovoria, ale v prípade úspechu si môžu youtuberi, blogeri a vlogeri zarobiť slušné peniaze. 

Portál Influencer Marketing Hub hovorí o sume vo výške 3 až 5 eur, ktorú autor videa zarobí za každú tisícku zhliadnutí. Táto suma je, samozrejme, uvádzaná len ako priemerná a týka sa kanálov, ktoré sa rozhodnú pre uverejnenie reklám do svojich výtvorov. Pokiaľ by si teda verejnosť tvoje videá pozrela 100-tisíc krát denne, zarobil/a by si v priemere 235 eur za 24 hodín.

Ak túžiš po tom stať sa YouTuberom, určite ti prídu vhod online kurzy a tutoriály na portáli Udemy.

pracujúca žena
zdroj: Unsplash/Paige Cody

3. Doučovateľ/Učiteľ

Baví ťa, alebo bavil ťa nejaký predmet v škole, a máš pocit, že by si vedel svoje vedomosti efektívne predať ďalej? Ovládaš hru na hudobnom nástroji, prípadne vieš ľuďom pomôcť dostať sa do dobrej fyzickej kondície?

Nech ti už ide čokoľvek, určite sa nájdu ľudia, ktorým budú tvoje znalosti a skúsenosti užitočné a môžu ti za ne zaplatiť. Príkladom je slovenský portál Douč Ma, na ktorom nájdeš mnoho učiteľov a doučovateľov, ktorí poskytujú online či dokonca osobné lekcie. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Spazzio Decor, Influencer Marketing Hub, Douč Ma, Pretlak, Ja Spravím, Fiverr, Unsplash, Entrepreneur, Skillmea, Udemy, Akadémia Kreatívnej Fotografie, Coursera, Edu.co, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá