Smer si držal prvenstvo aj v jednotlivých okresoch. Takto volili Slováci (MAPA)

  • Víťazom parlamentných volieb by mal byť Smer-SD, ktorý získal 23,31 percenta hlasov
  • Za ním skončilo Progresívne Slovensko s 16,98 percentami
  • Ako sa volilo v tvojom okrese?
voľby 2023
Voľby 2023, Startitup
  • Víťazom parlamentných volieb by mal byť Smer-SD, ktorý získal 23,31 percenta hlasov
  • Za ním skončilo Progresívne Slovensko s 16,98 percentami
  • Ako sa volilo v tvojom okrese?

Víťazom parlamentných volieb by mal byť Smer-SD, ktorý získal 23,31 percenta hlasov. Za ním skončilo Progresívne Slovensko s 16,98 percentami a Hlas-SD s 14,98 percentami hlasov.

Do parlamentu sa ešte dostala koalícia OĽANO a priatelia, KÚ a Za ľudí so ziskom 9,02 percenta, KDH s 6,91 percenta, SaS s 6,18 percentami a SNS s 5,67 percentami. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR po sčítaní takmer všetkých (99,2 percenta) okrskov na Slovensku. Volebná účasť dosiahla 68,06 percenta.

Tesne pred bránami parlamentu ostala Republika so ziskom 4,8 percenta a Aliancia so 4,46 percenta. Pod tromi percentami hlasov sú Demokrati (2,92) a Sme rodina (2,25).

Ďalšie politické subjekty získali menej ako jedno percento hlasov – ĽSNS (0,85), KSS (0,33), Pirátska strana (0,31), Modrí, Most-Híd (0,26), strany okolo Maďarského fóra (0,11), My Slovensko (0,09), SOS (0,08), Karma (0,08), Srdce – SNJ (0,07), Princíp (0,06), Spravodlivosť (0,04), SHO (0,04), Vlastenecký blok (0,04), SDKÚ-DS (0,02).

Smer dominoval aj v jednotlivých okrskoch

Ak sa chceš dozvedieť, ako volili voliči v tvojom okrese, všetky dostupné dáta nájdeš na našom webe. Ako je zrejmé z grafu, Smer-SSD vybral vo všetkých krajoch okrem Bratislavského kraja, v ktorom dominovalo Progresívne Slovensko. 

Dáta z okrskov sú už mierne pestrejšie, no stále vo väčšine dominuje Smer-SSD. V okrese Námestovo, Tvrdošín a Levoča dominovala strana KDH, v okrese Košice – okolie a Kežmarok dominovalo hnutie OĽANO.

V Košiciach, Bratislave, Senci, Pezinku a Skalici to bolo Progresívne Slovensko. V okrese Banská Bystrica zasa Hlas-SD. Odlišnosť môžeme vidieť aj v okrese Dunajská Streda, Komárno a Rimavská Sobota, tam bola na prvej priečke Aliancia.

Untitled design (2)

Počítajú posledné percentá

Posledné percentá tvoria hárky zo zahraničia, ktoré budú pridané do štatistík všetky naraz.

Najviac hlasov dostal zo slovenských politikov Robert Fico, nasledoval Peter Pellegrini, Michal Šimečka, Robert Kaliňák, Ľuboš Blaha, Juraj Blanár, Igor Matovič, Denisa Saková, Erik Kaliňák, Richard Raši, informuje denník SME.

Celú volebnú noc sme pre teba boli v plnom nasadení, rozmiestnení v jednotlivých volebných centrálach. Z centrály Progresívneho Slovenska sa hlásil šéf politického oddelenia Pavel Knapko. Hlava krimi tímu Ivan Mego približovala aktuálne dianie vo volebnej centrále Smeru.

Redaktor Martin Papai sa hlásil z centrály Hlasu, Vanessa Massayová zo Sme rodina, Adam Kršiak z OĽANO, Marco Németh z centrály SASKY. Karina Daráková dozerala na dianie v centrále SNS, dianie u Demokratov pokrýval Lukáš Kovalčík.

Zdroje: TASR, Redakcia Startitup, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá