Smutná správa z Cvernovky: Connect Coworking končí v budove!

  • O priestory v Cvernovke zvádzali Connecťáci a miestna komunita tvrdý boj celé roky.
Connect-6
  • O priestory v Cvernovke zvádzali Connecťáci a miestna komunita tvrdý boj celé roky.

freshNews

Budúcnosť budovy a tým pádom aj komunity v nej bola celú dobu tak nejak nejasná, striedavo prichádzali nádejné a nedobré správy. Dnes však Connect rozoslal newsletter svojim fanúšikom, kde informuje, že v budove Cvernovky končí.

„Posledné 4 mesiace sme rokovali s firmou YIT o budúcnosti budovy Starej pradiarne, v ktorej pôsobí Connect a veľká kreatívna komunita na ploche viac ako 4000 m2. Táto pamiatková budova umožnila vznik kreatívneho centra, ktoré bolo svojím rozsahom a rôznorodosťou jedinečné. Spolu s Nadáciou Cvernovka sme sa snažili o jeho zachovanie, ale nepodarilo sa nám nájsť spoločné riešenie,“ píše sa vo vyhlásení.

Screen Shot 2016-04-12 at 13.31.58

foto: Wikipedia

Tím momentálne zháňa nové priestory: „V prípade, že vieš o nejakých priestoroch, ktoré by boli vo veľkosti 500-1000 m2, ideálne v správe mesta, či mestskej časti, prípadne súkromného investora alebo s nami chceš spolupracovať a máš k dispozícii podobný priestor, prosím daj nám vedieť.“

Ak pôjde všetko podľa plánu, nový Connect by mohol fungovať od júla tohoto roka. Nebude však jednoduché nájsť takéto priestory, duplom nie nahradiť výnimočný industriálny charakter Cvernovky, ktorý dodával Connectu šmrnc a ducha.

V každom prípade držíme tímu okolo Connectu palce!

titulná foto: archív

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá