Smutný svetový rekord: V USA pribudlo za jediný deň milión nových prípadov

  • Milión infikovaných pribudlo v pondelok 3. januára
  • Môže za to do veľkej miery variant omikron
  • Počet úmrtí však ostal stabilný
covid
Unsplash/Vladimir Fedotov
  • Milión infikovaných pribudlo v pondelok 3. januára
  • Môže za to do veľkej miery variant omikron
  • Počet úmrtí však ostal stabilný

Spojené štáty zaznamenali za jediný deň viac než milión prípadov nákazy koronavírusom. Ide o svetový rekord, uvádza Univerzita Johnsa Hopkinsa. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

Toto číslo (1,084 milióna) zaznamenané za pondelok predstavuje takmer dvojnásobok počtu prípadov spred týždňa (544 000), upozorňuje agentúra DPA. Doterajším denným maximom v USA bolo necelých 600 000 prípadov z 30. decembra.

Počet úmrtí s Covidom ostal stabilný – za pondelok zaznamenali 1 693 úmrtí. Tieto údaje však vzhľadom na sviatky nemusia byť kompletné, pripomína DPA.

Podľa odhadov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) pripadalo na nákazlivejší koronavírusový variant omikron ku koncu decembra 58 percent všetkých zachytených prípadov infekcie.

Počet ľudí prijatých do nemocníc s Covidom pred Vianocami poklesol, avšak podľa prognózy CDC by mohol v nasledujúcich týždňoch opäť narásť.

V 330-miliónových USA sa doteraz nakazilo koronavírusom viac než 56 miliónov ľudí, pričom 827 000 ľudí s ochorením COVID-19 zomrelo. Celkovo 62 percent populácie je plne zaočkovaných, dovedna 33,4 percenta ľudí má za sebou už aj posilňujúcu dávku vakcíny.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie