Sneh nebude to jediné, čo začne padať z neba. Na Slovensko mieri niečo ďalšie

  • Primárnym dňom, kedy by malo „kalamitne“ nasnežiť, je práve nedeľa
  • Slováci musia počítať aj s poľadovicou, mrazom a väčšou dávkou snehu
Slovensko čaká snehová kalamita
Slovensko čaká snehová kalamita, TASR/Henrich Mišovič, REPROFOTO: SHMÚ/výstraha pre Slovensko
  • Primárnym dňom, kedy by malo „kalamitne“ nasnežiť, je práve nedeľa
  • Slováci musia počítať aj s poľadovicou, mrazom a väčšou dávkou snehu

Počas nasledujúcich dní sa Slovensko môže pripraviť na poriadnu snehovú nádielku, ktorá pokryje väčšinu územia súvislou vrstvou snehu. Ako sme ťa informovali, už v piatok v poobedných hodinách a najmä v nedeľu by sa malo začať skutočné „snehové rošambo“.

Aby toho náhodou nebolo málo, počasie si pre nás pripravilo ešte niečo. Okrem snehu bude na Slovensku padať aj saharský prach, informoval portál iMeteo. Saharský piesok poväčšine očakávame v letnom období, no nemusí byť výnimkou aj na jeseň či v zime.

Zo Sahary sa do atmosféry dostali čiastočky prachu a tým, ako prúdia, s dostali až k srdcu Európy. Ako portál ďalej informuje, saharský prach sa už v týchto chvíľach nachádza nad Slovenskom, v atmosfére, pričom jeho koncentrácia je stále je príliš nízka.

Saharský prach by mal spolu so zrážkami takmer na celom území Slovenska dopadať v piatok, v poobedných až večerných hodinách. Jeho koncentrácia by mala byť 21 mgr/m2

Okrem piatku sa prach nad naším územím objaví aj počas nedele, taktiež primárne v poobedných hodinách, kedy by mal padať spolu so snehom. Pokiaľ zbadáš, že sneh nie je celkom biely, bude to preto, že je zmiešaný so Saharským prachom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, Facebook/SHMU, TASR, FB/Meteo Slovensko

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá