Sony nám pri­ná­ša na Via­no­ce “The Inter­view”

Martin Kráľ / 24. decembra 2014 / Tools a produktivita

Horú­ca téma posled­ný­ch dní bol bez­po­chy­by (kórej­ský) hac­ker­ský útok na Sony Enter­tain­ment pre plá­no­va­né uve­de­nie kon­tro­verz­né­ho fil­mu “The Inter­view”. Sony sa však nene­cha­lo zastra­šiť a roz­hod­lo sa odpo­ve­dať.

Po prvotnom stiahnutí satirického filmu "The Interview" ho nakoniec dnes na Vianoce (v limitovanej edícii) budú premietať aj v kinách. Je tiež možné, že uvidíme film aj u známych poskytovateľoch VOD ako je Netflix.

"Nikdy sme sa nevzdali uvedenia filmu do kín a sme veľmi radi, že práve na Vianoce uvidia náš film diváci v niektorých vybraných kinách", uviedol CEO Sony Entertainment Michael Lynton.

V The Interview sa jedná o návštevu novinára a režiséra (James Franco a Seth Rogen) v Severnej Kórei, kde majú tajnú úlohu zavraždiť kórejského diktátora Kim Jong Un-a.

 

 

 

Hackerský útok nebol smerovaný iba na Sony, ale aj na samotných zamestnancov, ktorí na filme pracovali. Lynton sa vo svojom prejave poďakoval práve svojím kolegom, ktorí stáli za Sony aj v týchto ťažkých časoch a pomohli v boji za slobodu prejavu.

Zatiaľ bolo oznámených len zopár kín, kde sa film bude premietať. Sú medzi nimi zväčša len menšie kiná ako Alamo Drafthouse v Austin, Texas, a The Plaza Atlanta.

 

Režisér a hviezda filmu Seth Rogen a jeho kolega James Franco už ohlasujú svoje víťazstvo:

Na celú situáciu reagoval dokonca aj Biely dom:

 

Zdroj: entrepreneur.com

Pridať komentár (0)