Špičkoví odborníci na HIV: Vakcína proti koronavírusu tak rýchlo nepríde

  • Vlády by sa nemali spoliehať na to, že vakcína proti ochoreniu COVID-19 bude vyvinutá v rekordne rýchlom čase
  • Skôr by sa mali sústrediť na úspešné sledovanie infekcie a zavedenie bezpečnostných opatrení vždy, keď sa vírus začne šíriť
  • Upozornili na to špičkoví americkí vedci vo svojom stredajšom vyhlásení
Špičkoví vedci varujú vlády, že vakcína proti koronavírusu nemusí prísť tak skoro
Unsplash/Dimitri Hotteman, Vicent Ghilione
  • Vlády by sa nemali spoliehať na to, že vakcína proti ochoreniu COVID-19 bude vyvinutá v rekordne rýchlom čase
  • Skôr by sa mali sústrediť na úspešné sledovanie infekcie a zavedenie bezpečnostných opatrení vždy, keď sa vírus začne šíriť
  • Upozornili na to špičkoví americkí vedci vo svojom stredajšom vyhlásení

Pandémia koronavírusu sužuje svet už niekoľko dlhých mesiacov, počas ktorých si museli ľudia zvyknúť na trošku odlišný štýl života. Pre mnohých ľudí, ale aj pre samotné vlády, je jedným z riešení, ako ochorenie COVID-19 poraziť, vyvinutie účinnej vakcíny. 

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však pred istým časom varovala, že koronavírus nemusí nikdy zmiznúť z našich životov a vakcína chorobu len utlmí. K tomu sa najnovšie pridali aj špičkoví americkí vedci špecializujúci sa na HIV.

Tí tvrdia, že vlády by sa nemali spoliehať na to, že vakcína proti koronavírusu bude v krátkom čase vyvinutá. Informoval o tom The Guardian.

Mali by sa sústrediť na niečo iné

Jedným z týchto vedcov je aj William Haseltine, ktorý sa považuje za priekopníka v oblasti liečby rakoviny a HIV/AIDS.

Ako uvádza portál Nasdaq.com, podľa neho by sa vlády jednotlivých krajín mali skôr sústrediť na úspešné sledovanie infikovaných pacientov a bezpečnostné opatrenia, ktoré zabraňujú vírusu šíriť sa. 

Špičkoví vedci na HIV hovoria o tom, že vakcína proti koronavírusu tak skoro nepríde
zdroj: ilustračný obrázok / unsplash.com

Upozorňoval totiž, že vakcíny, ktoré boli vyvinuté pre iné typy koronavírusov zlyhali v ochrane nosových slizníc, cez ktoré vírus zvyčajne do tela vstúpil.

Taktiež vo svojom vyjadrení vyzval ľudí, aby naďalej nosili ochranné rúška, umývali si ruky, dezinfikovali si svoje veci a dodržiavali bezpečný odstup. 

Spojené štáty túto bezpečnú stratégiu nezvládli

Haseltine taktiež tvrdí, že zatiaľ čo Čína a ďalšie ázijské krajiny túto ochrannú stratégiu využili a podarilo sa im vírus dostať ako tak pod kontrolu, USA nespravilo dosť. 

Podľa neho sa Spojené štáty americké, Rusko a Brazília postavili k tejto pandémii úplne najhoršie. Dôkazom toho je aj počet nakazených, kde sa tieto tri krajiny umiestnili na prvých troch priečkach. 

Vláda k upokojeniu situácie neprispieva

Problémom Ameriky však nie je len vysoký počet nakazených pacientov, ale taktiež aj dezinformácie, ktoré sa ohľadom koronavírusu šíria. K zlepšovaniu tohto stavu neprispieva ani samotný Donald Trump, ktorý obviňuje Čínu z neschopnosti, kvôli ktorej sa spustilo masívne zabíjanie. 

Olej do ohňa pridal aj jeho syn Eric podľa ktorého je koronavírus len demokratický hoax a sociálne rozostupy, ktoré lekári odporúčajú, sú stratégiou demokratov. 

 

 

 

Zdroje: TheGuardian, Nasdaq.com, worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech