Špi­onáž­ne video odha­li­lo na novej Tes­le sen­zo­ry, kto­ré sme ešte nikdy nevi­de­li

Lukáš Timko / 24. júla 2015 / Lifehacking

Na Kali­forn­ský­ch ces­tá­ch sa poda­ri­lo odfo­tiť Model X SUV, kto­rý je naj­nov­ším mode­lom od Tes­ly. Ten­to model by mal byť schop­ný prejsť na jed­no nabi­tie 470 km, čo už je úcty­hod­ná vzdia­le­nosť. Nové video, kto­ré sa obja­vi­lo na You­Tu­be už v uto­rok, nám však odkrý­va nie­kto­ré nové fun­kcie, kto­ré Tes­la plá­nu­je odha­liť vo svo­ji­ch budú­ci­ch autá­ch.

 

Pozrite sa na fotky z tohto videa. Zakrúžkovali sme miesta, ktoré nás najviac zaujali.

Vidíte tie držiaky, ktoré trčia z boku karosérie? S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o senzory. Ich účel ešte nie je jasný, preto všetci zvedavci zavalili Teslu otázkami. A tá odpovedala nasledovne: „Nemôžeme potvrdiť nič čo, sa týka Modelu X alebo zariadenia, na ktoré sa pýtate.“

Pozrime sa bližšie na senzory umiestnené na prednej časti Modelu X.

 

 

Je dosť možné, že tieto senzory sú pokročilou verziou Tesláckej auto-pilotnej technológie, ktorá sa spolieha na prednú kameru, zadný radar a 360 stupňový sonar pre navigáciu v premávke. To všetko musí byť zosynchronizované tak, aby sa ich autá mohli bez problémov vyhnúť prekážkam, dodržali dopravné predpisy a samostatne zaparkovali.

Už minulý mesiac výkonný riaditeľ Tesly Elon Musk povedal, že osobne testuje auto-pilotnú funkcionalitu svojho Modelu S sedan, ale treba povedať, že je „opatrne optimistický“ o verejnom testovaní, pretože auto-pilot potrebuje súhru viacero systémov, takže ak zlyhá jeden, zlyhajú všetky.

 

 

Muskov cieľ je jasný – v blízkej budúcnosti predstaviť auto bez vodiča. S konkurenciou ako Ford, Google a Uber je jasné, že Tesla na tomto cieli pracuje veľmi tvrdo. Minulý mesiac na schôdzi akcionárov Musk povedal: „O niekoľko rokov bude auto-pilot s pokročilými senzormi schopný doviezť na určené miesto spiaceho človeka.“

Pozrite si ďalšie fotky Modelu X zo špionážneho videa. Toto video sme prvý krát videli na Reddite.

 

Model X bude oficiálne predstavený tento rok a prvé dodanie zákazníkom tohto nového modelu by malo prísť približne v rovnaký čas. Tesla je už teraz pozadu s plánom výroby a preto spoločnosť najprv splní existujúce rezervácie a všetci tí, ktorí si Model X objednajú dnes, budú si naň musieť počkať do začiatku budúceho roka.

 

zdroj:businessinsider.com

 

Pridať komentár (0)