Spravte z vášho webu miesto, ktoré vás bude predávať samo

  • Pravdepodobne už každý z nás zažil, že otvorení nejakého webu ho v sekunde inštinktívne zavrel so slovami „ako môže toto niekto vypustiť“. Či už ide o veľké blikajúce banery, hrozné farebné kombinácie alebo preplnené stránky, je to úplne jedno. V každom prípade by ste si mali dať na vašom webe záležať, pretože to je práve to, čo vo veľa prípadoch zanechá prvý dojem o vás.
image_1416578804.jpeg
  • Pravdepodobne už každý z nás zažil, že otvorení nejakého webu ho v sekunde inštinktívne zavrel so slovami „ako môže toto niekto vypustiť“. Či už ide o veľké blikajúce banery, hrozné farebné kombinácie alebo preplnené stránky, je to úplne jedno. V každom prípade by ste si mali dať na vašom webe záležať, pretože to je práve to, čo vo veľa prípadoch zanechá prvý dojem o vás.

 

Nezáleží na tom ako vynikajúca je vaša služba, alebo produkt v prípade, že vaša web stránka je odpudzujúca. Vytvorenie prvého dojmu trvá zvyčajne zhruba dve desatiny sekundy, ktoré môžu rozhodnúť o vašom úspechu či neúspechu. Nielen, že prvý dojem dokáže ovplyvniť vášho zákazníka, ale dokáže napovedať aj o vašej dôveryhodnosti alebo profesionalite. Či už ste podnikateľ, designer alebo umelec, dôkladne premyslená a dobre navrhnutá web stránka dokáže predstaviť vaše portfólio oveľa lepšie.

 

WIX

Od svojho založenia od roku 2006 si prešiel tento nástroj na tvorbu web stránok dlhou cestou a veľkými zmenami k lepšiemu. Stránka má momentálne viac ako 56 miliónov užívateľov v 190 v krajinách sveta. V prípade, že máte záujem o jednoduchú web stránku, tak WIX vám túto možnosť poskytne úplne zadarmo, za zložitejšie funkcie si samozrejme priplatíte. WIX je krásnym a jednoduchým nástrojom ako si bez čiarky kódy spraviť pekný web.

 

 

UXPin

Jedná sa o online nástroj, ktorého cieľom je zjednodušiť spoluprácu profesionálov so zameraním na UX komunitu. Spoločnosť bola založená v roku 2010 a medzi jeho zákazníkov patria aj spoločnosti ako napríklad Google, Yahoo!, Sony alebo IBM. Vo februári tohto roka oznámila spoločnosť dokonca investíciu vo výške $1.6 od Freestyle Capital.

 

Jimdo

Jimdo je jednoduchým nástrojom, ktorý umožňuje komukoľvek si vytvoriť vlastnú web stránku bez jedinej čiarky kódu. Spoločnosť bola založená v roku 2007 a jej predstavitelia tvrdia, že od roku 2009 bola už zisková aj bez pomoci venture kapitálu. Momentálne bolo na Jimdo vytvorených už viac ako 12 miliónov webstránok.

 

 

Froont

Bol navrhnutý ako nástroj na báze prehliadača pre dizajnérov. Froont má za úlohu pomáhať a urýchliť proces pri vytváraní webových stránok. Startup bol založený v roku 2012 a momentálne ponúka 4 úrovne spoplatnenia: Free, Scout, Freelancer a Agency.

 

 

Beautiful Web Type

V adresári Google Web Fonts sa momentálne nachádza viac ako 600 „fontových rodín.“ Ako podnikateľ, designer či developer nebudete mať pravdepodobne dostatok času na to, aby ste ich všetky prešli a vybrali si ten pravý. Tento nástroj preskúma charakter vašej stránky a ponúkne vám vybrané pre vás vhodné fonty písma.

 

 

Dunked

Ide o platformu. Ktorá je zameraná na kreatívcov, vrátane dizajnérov, ilustrátorov, architektov, či 3D modelárov, ktorí chcú prezentovať svoju prácu prostredníctvom online portfólia. Táto služba si našla už viac ako 85.000 užívateľov po celom svete.

 

 

Colordot

Je digitálny nástroj vytvorený londýnskym dizajnérom Devinom Huntom, ktorý umožňuje používateľom experimentovať s farebnými paletami s rôznymi pohybmi kurzora. Intuitívne a minimalistické prostredie týchto stránok je obzvlášť užitočné pretestovanie a zachytávanie farebnej palety pre váš potencionálny web design.

 

 

Flazio

Podobne ako Wix a Jimdo, aj Flazio je nástrojom, ktorý umožňuje rýchlo a jednoducho vytvoriť vašu web stránku, bez jedinej čiarky kódu. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a jej prostredníctvom bolo vytvorených už viac ako 120.000 web stránok.

 

 

ImpressPages

Tento litovský startup ponúka webový CMS systém, ktorý chce pomôcť vývojárom a správcom obsahu pri budovaní ich web stránky a kontentu. Spoločnosť bola založená v roku 2007, dostala investíciu vo výške €200.000 a pomáha už viac ako 47.000 užívateľom.

 

 

Webydo

Jedná sa o startup z Tel Avivu, ktorý ponúka nástroje pre dizajnérov a agentúry, ktoré chcú vytvárať web stránky vo formáte HTML bez kódovania. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a prehlasuje, že má viac ako 115.000 užívateľov. Začiatkom tohto roka sa im navyše podarilo získať investíciu vo výške $7 miliónov.

 

 

zdroj: tech.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech