Spoločnosť KOSIT ponúka prácu bývalým zamestnancom U. S. Steel Košice

Vedenie U.S. Steelu v druhej polovici júla oznámilo, že v období do konca roka 2021 zníži počet zamestnancov pracujúcich v U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločnostiach o 2 500 ľudí. Urobili tak v súvislosti so situáciou na trhu s oceľou v Európe, ktorá sa nezlepšuje. V košickom U.S. Steele pracuje takmer 12 tisíc zamestnancov. Podnik patrí do americkej korporácie U.S. Steel. Prácu sa zamestnancom rozhodla ponúknuť firma KOSIT.

Hľadajú najmä vodičov

V prvej vlne spoločnosť počíta s tým, že by mohla prijať zhruba 30 až 50 nových zamestnancov. V tlačovej správe o tom informoval Jozef Verbovský zo spoločnosti KOSIT. „Ako spoločnosti, ktorej najintenzívnejšie aktivity v oblasti služieb odpadového hospodárstva sú práve v košickom regióne, nám nie je táto situácia ľahostajná. Rozhodli sme sa preto, že bývalým zamestnancom U. S. Steel Košice ponúkneme prácu, vrátane preškolenia a ďalších benefitov,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT Marián Christenko.

Spoločnosť ponúka prácu predovšetkým pre pozície vodičov s vodičským oprávnením typu C. Budúcim zamestnancom ponúkne rekvalifikáciu a v prípade nutnosti zaplatí aj skúšky pri získavaní potrebného vodičského oprávnenia. „Nebudeme schopní prijať do pracovného pomeru všetkých, ktorí sa ocitli bez zamestnania, ale pokúsime sa ich získať na pozície, ktoré sú momentálne k dispozícii. V prvej vlne počítame, že by sme mohli prijať cca 30- 50 nových zamestnancov. Keďže pracujeme pre Košice, aj takýmto spôsobom chceme mestu a jeho obyvateľom pomôcť v ťažkom období,“ dodal Christenko.

V priebehu nasledujúcich dní sa KOSIT obráti priamo na oddelenie ľudských zdrojov U. S. Steel Košice s cieľom získať kontakty na potenciálnych nových zamestnancov, ktorých bude následne oslovovať s ponukou.

Kto je KOSIT?

Spoločnosť KOSIT patrí medzi najväčších zamestnávateľov v meste. V súčasnosti zamestnáva vyše 700 zamestnancov. Košická spoločnosť sa zaoberá zvozom a spracovaním odpadu. Okrem rozsiahleho zvozového a logistického parku vlastní a prevádzkuje Zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO), kde spracováva odpad pre spádovú oblasť Košíc, ale napríklad aj Prešova.

 

 

ZDROJ: SITA

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech