Spustenie dopravy na Mlynských nivách bude obnovené o rok. Mesto sa rozhodlo pre zlepšenia

  • Napriek tomu, že projekt Mlynské nivy napreduje, spustenie kompletnej premávky MHD sa odkladá
Magistrat_Vizuál Developera_press
Magistrat (vizuál developera Press)
  • Napriek tomu, že projekt Mlynské nivy napreduje, spustenie kompletnej premávky MHD sa odkladá

Napriek tomu, že mesto zvažovalo spustiť kompletnú premávku mestskej hromadnej dopravy už túto jeseň, po viacerích diskusiách sa rozhodli tak neurobiť.

„Po viacerých diskusiách s odbornou skupinou zloženou zo zástupcov mesta, Krajského dopravného inšpektorátu, developera a ďalších odborníkov, sme ju zamietli. Pred rýchlejším spustením MHD po nedokončenom bulvári sme radšej uprednostnili a presadili jeho koncepčné vylepšenia, keďže tvár nášho mesta bude táto štvrť a táto kľúčová dopravná tepna určovať na ďalšie desiatky rokov,“ vyjadril sa hovorca magistrátu Peter Bubla.

Viac si môžeš prečítať tu>>>Matúš Vallo zmení ďalší verejný priestor v Bratislave. Aplikuje tieto riešenia

Nové možnosti pre cyklistov a peších

Presúvame cyklotrasu na severnú stranu ulice s tým, že bude obojsmerná a bezpečne oddelená od cesty, čím zaniknú doposiaľ naprojektované kolízne body v priestore zastávok MHD. Takéto riešenie umožní realizáciu obojsmernej cyklotrasy aj v časti južnej strany ulice po zrušení dočasnej autobusovej stanice,“ uvádza.

Hovorca tiež potvrdil, že prebiehajúce vylepšenia sú výsledkom dohody s investorom. Zlepšenia sa budú týkať aj rozšírenia chodníkov zo 4,2 m na 5,5 m. Zmení sa aj šírka a počet jazdných pruhov.

nivy_zmeny_1/ Magistrat
zdroj: nivy_zmeny_1/ Magistrat
Viac zelene a otvorenie o rok neskôr

Mesto v tlačovej správe uvádza, že na bulvári zároveň došlo k rozhodnutiu zvýšiť počet stromov a drevín. Pribudne aj nový priechod pre chodcov. Vylepšenia si vyžadujú okrem zmeny projektovej dokumentácie stavby aj niektoré ďalšie schvaľovacie procesy.

Spustenie premávky po bulvári tak bude v rovnakom čase pre individuálnu automobilovú dopravu a aj pre MHD. Predpokladaný čas spustenia je najneskôr budúci rok po školských prázdninách. Krátko na to má byť otvorená aj autobusová stanica, nákupné centrum a ďalšie administratívne aj obytné budovy, ktoré budú tvoriť novovznikajúcu štvrť v oblasti Mlynských nív.

Viac si môžete prečítať tu>>Vallo vysadí v Bratislave do 3 rokov tisíce stromov. Zeleň by mala dostať každá ulica

Spoločným cieľom mesta ako stavebníka a investora, ktorým je spoločnosť HB Reavis, je čo najefektívnejšie ukončenie stavby nového bulváru na Mlynských nivách, a to s výhľadom na možné vylepšenia. Uzavretie Mlynských nív neskomplikovalo dopravnú situáciu tak, ako sa pôvodne predpokladalo a obchádzková trasa MHD po Páričkovej a Landererovej ulici sa aj na základe doterajších skúseností javí byť dostatočnou náhradou.

Prechod MHD cez Mlynské nivy by nijako nezlepšil ani komfort bývania ľudí v stavbou dotknutých uliciach, pretože stavba novej autobusovej stanice aj priľahlých budov tak či tak pokračuje.

nivy_zmeny_2/Magistrat
zdroj: nivy_zmeny_2/Magistrat

Zdroj: Magistrát hlavného mesta Bratislava

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech