Stal sa bojovníkom, lebo si naňho v detstve dovoľovali. Kto je „pästiar“ Holkovič

  • Tomáš Holkovič kandidoval za hnutie OĽANO a priatelia
  • Po nedeľnej bitke však vo voľbách končí
  • Bojovým športom sa venoval, odkedy mal 6 rokov
Igor Matovič a Tomáš Holkovič
reprofoto: Instagram/tomas_holkovic_olano
  • Tomáš Holkovič kandidoval za hnutie OĽANO a priatelia
  • Po nedeľnej bitke však vo voľbách končí
  • Bojovým športom sa venoval, odkedy mal 6 rokov

Dnes sme informovali, že po bitke medzi Matovičom, Kaliňákom a ďalším smerákom Richardom Glückom sa objavilo znepokojujúce video. Kandidát za OĽANO a priatelia číslo 44, Tomáš Holkovič, na zázname udrel neznámeho pána priamo do tváre.

Počas kampane v teréne sa Holkovič sa nechal vyprovokovať neznámymi osobami. Vystúpil z auta a došlo k fyzickej konfrontácii. Neznámeho pána udrel dvakrát, najprv slabšie, neskôr silnejšie, zachytil záznam. Sám sa pritom v sobotu (16. 9.) na Facebooku pochválil, ako kampaňuje. Neskôr sa ospravedlnil a odstúpil z parlamentných volieb.

Počas týchto troch mesiacov som čelil mnohým atakom, vyhrážkam smrťou, pľuvaním na fiatku a nenávistným komentárom, ale pľuť do tváre si nenechám,“ vysvetlil Holkovič s tým, že svoje konanie označil za zlyhanie. Podľa vlastných slov stál pri aute a neznámy muž naňho začal bezdôvodne pľuť. Tri pľuvance prešiel Holkovič v tichosti, no po štvrtom mu už „vyleteli ruky“.

Za zmienku stoja aj komentáre pod zverejneným videom s ospravedlnením. Kolegovia z OĽANO chvália, že si priznal chybu a vyvodil dôsledky. Pod príspevkom sa objavili aj komentáre od ženy, ktorá je podľa našich informácií Holkovičova mama. 

Ďakujem Vám za podporu. Cesty Božie sú nevyspytateľné a možno to, čo sa stalo teraz Tomáškovi, zachránilo život. Lebo zlo naberá neskutočné rozmery,“ komentuje profil. Neskôr dodáva, že celá rodina čelila vyhrážkam fyzickým násilím a zabitím.

Viacerí diskutujúci uverejňujú aj odkaz na článok z Plus JEDEN DEŇ z roku 2007, ktorý píše o vtedy 15-ročnom taekwondistovi Tomášovi Holkovičovi. Profil s menom Iveta Holkovičová pod videom píše, že ide o menovca zo Smoleníc, nie bývalého Matovičovho kandidáta do parlamentu. Ten má v súčasnosti 26 rokov, čiže nesedí ani vek. Menovec je dnes podstatne starší.

Kto je mladý Matovičov kandidát? 

Tomáš Holkovič patril na kandidátke hnutia OĽANO a priatelia medzi čerstvé tváre. Kým sa neobjavil na kandidátke Igora Matoviča, nemal prakticky žiadne politické skúsenosti a na politickej pôde bolo jeho meno neznámym. Neznámym menom však nebol v ringu. 

Holkovič v rozhovore na YouTube povedal, že už od mala bol aktívne dieťa. Hľadal teda spôsob, ako sa nájsť v nejakom športe. Kolektívne športy však neboli pre neho, keďže nezapadal do kolektívu, a tak sa vybral na dráhu bojových športov. Dostal sa k nemu už v šiestich rokoch, keď ho zobral otec prvýkrát na taekwondo. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš Holkovič (@tomas_holkovic_olano)

Ako ďalej opisuje v rozhovore pre Nový Blesk, keď mal desať rokov, presedlal na thajský box. Pri ňom vydržal a začali sa naberať úspechy. Ďalej v rozhovore prezradil aj to, že popritom, ako nastupoval na gymnázium, sa rozhodoval medzi klasickou a športovou triedou. Keďže však nebolo možné zlúčiť tréningy atletiky a kickboxu, rozhodol sa pre klasickú triedu. 

V rozhovore pre Rovnako Rozdielni pritom povedal, že počas jeho detstva nebol nikdy nejakým bitkárom. 

„Začal som vtedy trénovať preto, lebo si na mňa každý dovoľoval. Bol som malý, chudý a každý si na mňa dovolil. Nebol som preto nejaký bitkár.“

Veľa športových úspechov a vlastný gym na krku

O tom, že sa Holkovičovi darilo v profesionálnom športe, nie je žiadnym tajomstvom. Na stránke MFA sa píše, že sa stal držiteľom opasku profesionálneho majstra sveta WKU 2015. Získal však aj prvé miesta na majstrovstvách sveta WKF 2014, na European cup WAKO 2015, ale aj International tournament WAKO 2015. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš Holkovič (@tomas_holkovic_olano)

V rámci úspechov regionálneho charakteru sa v minulosti umiestnil aj v rebríčku TOP 10 športovcov juniorov Trnavského samosprávneho kraja 2015.

Po takto úspešnej kariére sa rozhodol zužitkovať skúsenosti zo športu a založil si vlastný gym v Trnave. Nestal sa však len zakladateľom Myrmidon Fighting Academy, ale figuruje tam stále aj ako hlavný tréner. 

Po gymnáziu medicína

Po tom, ako dokončil strednú školu, sa jeho cesta ubrala smerom na lekársku fakultu Univerzity Komenského, kde stále študuje. Na kandidátku hnutia OĽANO a priatelia sa dostal na čísle 44 ako posila mladých kandidátov. Pri svojom mene na kandidátke uviedol, že je len obyčajným Tomášom, ktorý nie je politik, ale len obyčajný človek s odhodlaním prekonávať problémy.

„Keď som tieto 3 roky videl, ako poctiví ľudia dokážu riešiť aj problémy štátu, rozhodol som sa pridať ruku k dielu. Chcem využiť svoje skúsenosti zo športu, školstva a zdravotníctva a dokončiť riešenia,“ písal Holkovič o sebe na kandidátke. 

Do väčšej pozornosti sa dostal predovšetkým jeho kampaňovým spotom, kde vytvoril mashup Shakespeara a Sama Chalupku. Ďalej sa však objavil aj v iných spotoch hnutia, zväčša pod tajomnou maskou.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš Holkovič (@tomas_holkovic_olano)

To, ako by sa Holkovičovi darilo vo voľbách, sa v súčasnosti už nedozvieme. Mladý športovec totiž z kandidatúry odstúpil, hnutie ho pohotovo odstránilo aj zo sekcie kandidátov na ich stránke. OĽANO a priatelia napriek tomu budú aj naďalej mať ešte jedného zástupcu z ringu. Viliam Tankó bol v minulosti písaný aj na kandidátke Aliancie, no do týchto volieb nastúpil pod krídlami Igora Matoviča s číslom 54.

Zdroje: YouTube/ROVNAKO ROZDIELNI, Nový Blesk, MFA, Obyčajní ľudia, Pluska, Facebook/Tomáš Holkovič - kandidát OĽANO a priatelia č. 44

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá