Stál za kampaňou HZDS a spoluzakladal Smer. Kto bol Fedor Flašík, ktorý stvoril Roberta Fica

  • Zomrel vo veku 66 rokov
  • Stál za kampaňou HZDS aj Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom
  • Bojoval s onkologickým ochorením
Na snímke Fedor Flašík a Robert Fico.
Ilustračné foto Startitup, TASR/Jaroslav Novák
  • Zomrel vo veku 66 rokov
  • Stál za kampaňou HZDS aj Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom
  • Bojoval s onkologickým ochorením

Fedora Flašíka si pravdepodobne poznal ako marketéra, ktorý bol spájaný primárne s dvomi politickými stranami. Zbohatol na štátnych zákazkách ešte za čias Vladimíra Mečiara, píše Teraz.sk. K moci dopomohol aj Robertovi Ficovi.

Podnikateľ tvoril politické kampane pre obe strany pod značkou reklamnej agentúry Donar, ktorej bol riaditeľom. Stál za predvolebnými kampaňami HZDS a Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom. V auguste 2001 sa stal aj šéfom volebného tímu strany Smer.

Jeho úmrtie v pondelok 22. apríla pre Startitup potvrdila jeho bývalá manželka Monika Beňová. S europoslankyňou za Smer sa zobrali v máji 2006 a manželstvo uzatvorili po dlhoročnom vzťahu. Rozviedli sa v roku 2017, informoval Nový Čas.

Ešte dva mesiace pred tým, ako podľahol rakovine lymfatických uzlín, stihol dať posledný rozhovor práve pre Startitup.

Reklamná agentúra aj vlastný web

Flašík sa narodil 14. januára 1958 v Bratislave, sumarizuje Teraz. V roku 1982 absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako vedúci zásobovania a odbytu vo výrobnom družstve Detva a v rokoch 1986 až 1990 na Ústrednom výbore Zväzu československo-sovietskeho priateľstva.

Neskôr pôsobil ako zástupca riaditeľa divadla Ludus a ako zástupcu šéfredaktora v redakcii M-Report. Potom bol výkonným riaditeľom reklamného oddelenia firmy Davay.

V roku 2020 založil portál eReport, ktorý je zaradený medzi konšpiračné weby. Portál Konšpirátori uvádza, že má prepojenie na stranu SMER-SSD a webová stránka podľa nich kombinuje formát spravodajského webu a bulvárneho obsahu.

V čase vzniku webu jeho zakladateľ pre Denník N povedal: „Má to byť normálny portál, kde nájdete všetko. Bude zameraný na politiku, šoubiznis, šport, zaujímavosti, blogy, varenie, horoskopy, televízne programy, divadelné programy… Čiže keď na ten web niekto príde, tak v princípe z neho nemusí odísť.

Flašík tiež v rozhovore povedal, že na Slovensku existujú najmä dva typy portálov, a to politické a bulvárne. On chcel tieto obsahy spojiť. „My by sme chceli byť niečo medzi, teda mať aj serióznu politiku, ale chceme tam mať aj klasický bulvár, ktorý funguje. Časom prídu videá, možno spustím internetové rádio,“ povedal a dodal, že založením webu si chce spestriť dôchodok.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Facebook/Monika Beňová, Facebook/Andrej Danko - predseda SNS, Facebook/Robert Fico, Facebook/Boris Kollar, Teraz.sk, Nový Čas, Konšpirátori, O médiách, Denník N, Nový Čas, Nový Čas, Topky, Archív Startitup, Seznam správy, RTVS, SME, Youtube/sand0kan, Aktuality, Facebook/Fedor Flašík, Youtube/jofosvk, Aktuality, SME, Sme/My Bystrica, SME, Youtube/Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá