Startitup na Tour de Israel – Google

  • Tím Startitup si obul túlavé topánky a vydal sa do sveta, aby vám priblížil fungovanie a život startupovej scény v Izraeli. Počas 4 dní sme navštívili zaujímavé startupy a šírili dobré meno slovenskej startupovej scény.
image_1422967121.jpeg
  • Tím Startitup si obul túlavé topánky a vydal sa do sveta, aby vám priblížil fungovanie a život startupovej scény v Izraeli. Počas 4 dní sme navštívili zaujímavé startupy a šírili dobré meno slovenskej startupovej scény.

Hneď na začiatku našej púte nás s úsmevom privítali v Googli, aby sa nám pochválili so svojím novým officom. V ten istý deň sme zavítali do Wazu, kde nás privítali jeho zakľadatelia a prezradili nám tajomstvá ich úspechu. Nemohli sme ísť do Izraela bez toho, aby sme nenavštívili aj náš obľúbený startup Wibbitz a najúžastnejší co-working vôbec – WeWork.

Vo Wibbitz si na nás našiel čas Co-founder a zároveň VP Yotam Cohen a prezradil nám, na čo nové u Wibbitzu sa môžeme tešiť. Na záver našej púte sme dostali pozvanie od coworkingu WeWork a môžeme prehlásiť, že lepší koncept sme ešte asi nevideli. Najviac nás však potešila návšteva v Geektime, ktorý je krstným otcom Startitupu. Tu sme načerpali veľa pozitívnej energie, ale obzvlášť dobre rady, ktoré si vážime najviac.

 

Naprd výhľad, čo vy na to :)

 

 

 

Počas cestovania po Izraeli zavítal StartitUp aj do priestorov tamojšieho Googlu, ktoré patria medzi tie najzaujímavejšie na svete. Na jednom z poschodí prevádzkuje svoj vlastný coworking s názvom Google Campus TLV. A Googlom to celé iba začalo. StartitUp malo tú česť si podať ruky s tými najpovolanejšími ľuďmi vo Waze, GeekTime, Wibbitze či WeWorku a s mnohými ďalšími a vy si o tom budete môcť prečítať už v nasledujúcich dňoch.

 

 

Kancelárie Googlu v izraelskom Tel Avive sa rozkladajú celkovo na ôsmich poschodiach, s rozlohou viac ako 8000 m2, v jednom z mnoha mrakodrapov v Tel Avie. Zamestnanci majú neuveriteľný výhľad na mesto a možnosť pracovať v jedných z najkreatívnejších a najinšpiratívnejších priestoroch na svete.

 

 

 

Podľa informácií, ktoré sme získali sa však izraelský office chystá stále zväčšovať, takže by mali pribudnúť aj ďalšie poschodia, napríklad aj pre Waze, ktorý Google pred rokom a pol kúpil za 1,3 miliardy dolárov. Po príchode do Googlu sa musí každý návštevník zaregistrovať. Po chvíli čakania sme sa stretli s Robinom Schulmanom, ktorý je vedúcim operácií a stratégií Googlu pre Afriku, Grécko a Izrael. Počas krátkeho rozhovoru sme sa mali možnosť dozvedieť zopár informácií o tom, ako to funguje a čomu sa venuje Google Izrael.

Vedeli ste, že práve v Izraeli sa pracuje na zlepšovaní Google Translatora, či na tom aby, vám prehliadač vedel čo najpresnejšie poskytnúť prediktívne zadávanie textu pri vyhľadávaní?

 

 

 

Po krátkom interview na náš čakala prehliadka priestorov Googlu. Každé poschodie je navrhnuté v inom štýle a má symbolizovať rozmanitosť Izraela ako krajiny, ale aj rozmanitosť jeho národa. Zamestnanci Tel Avivského Googlu majú dokonca na výber z troch vlastných  reštaurácií, v ktorých môžu dostať kóšer jedlo, ale klasické jedlo.

 

 

 

Avšak nie na každom poschodí sú skutočne kancelárie Googlu. Na ôsmom poschodí nájdete Campus Tel Aviv. Ide o priestory, ktoré dáva Google k dispozícií mladým podnikateľom. Poskytujú tak pevné základy začínajúcim startupom a sú miestom rôznych eventov. Zaujímavosťou je to, že Google poskytuje všetky tieto priestory úplne zadarmo. Dokonca ak chcete zorganizovať event, takisto môžete využiť ich priestory. Podmienkou je však to, aby sa týkal tech oblasti a bol non-profit.

 

 

Google poskytuje startupom vo svojom Campus TLV možnosť absolvovať dvoj týždňový kemp v ich počiatočnej fáze, počas ktorého im pomáha v rôznych oblastiach, ako je napríklad vývoj produktu, marketing, stratégia či ďalší rozvoj. Google Campus Tel Aviv je iba druhým na svete. Ďalší takýto priestor prevádzkuje Google v Londýne a postupne majú pribúdať aj ďalšie vo Varšave, Madride, Sao Paulo a v Soule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: officesnapshots.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech