Startitup na Tour de Israel – We Work

  • Poslednou zastávkou Startitup na svojej ceste po Izraeli bol coworkingový priestor We Work. Príklad, ako by mal vyzerať coworking.
image_1423647755.jpeg
  • Poslednou zastávkou Startitup na svojej ceste po Izraeli bol coworkingový priestor We Work. Príklad, ako by mal vyzerať coworking.

 

Po návštevách Google, Waze a Wibbitz mala byť návšteva corokingu We Work iba akýmsi odreagovaním a poslednou zastávkou pred cestou domov. Toto sa však zmenilo hneď ako sme vstúpili a zostali očarení. Poďme ale po poriadku. We Work je celosvetová sieť coworkingov, ktoré sú aj v tých najvychytenejších svetových metropolách, ako sú napríklad New York, San Francisco, Londýn, Amsterdam či Tel Aviv. Celkovo je po svete už 35 coworkingov We Work v 13 rôznych mestách sveta a ako sme sa dozvedeli, plánujú sa ďalšie.

 

 

Sieť coworkingov We Work je pri tom celkom mladá. Vznikla iba v roku 2010, avšak je treba priznať, že hneď od začiatku tam bol naliaty poriadny balík peňazí, čo sa ale určite vyplatilo. Predsa len vybudovať takéto priestory nie je záležitosť pár dolárov. Hlavnou myšlienkou, prečo vybudovať We Work, bolo to, že dovtedajšie coworingové priestory boli celkom fádne a hlavne chaotické. A tak vznikol nápad, prečo to nespraviť lepšie, krajšie, dizajnovo, aby sa ľudia pracujúci v coworkingu cítili tak ako zamestnanci Googlu :)

 

 

V Tel Avive, v Mekke startupov, sídlia až 2 takéto priestory. Jeden môžete nájsť na Shankar street, my sme však navštívili ten druhý, ktorý sídli na Dubnov street 7. Z vonka má budova úplne obyčajný vzhľad, čo ale neznamená, že tak isto vyzerá aj z vnútra. Už po otvorení vchodových dverí si všimnete na stene obrovský nápis WE WORK, ktorý je poskladaný z náradia. Coworking We Work na Dubnov street má celkovo 7+1 poschodí. Úplne spodné podlažie sa odlišuje od ostatných tým, že je tam jeden veľký open space, povedzme že klasický coworking, také aké nájdeme aj u nás, samozrejme nehovoríme o vzhľade :)

 

 

Na ďalších poschodiach sa nachádzajú už iba menšie kancelárie a zasadačky rôznych veľkostí. A to je presne ten rozdiel oproti coworkingom u nás. Kým u nás sú coworkingy robené viac ako open space a vlastné uzavreté kancelárie tam máte iba sporadicky, tak We Work na to ide úplne opačne. Zakľadatelia We Work pochopili, že ak chcete robiť naozaj skvelú prácu potrebujete kľud. Preto vytvorili koncept We Work, ktorý si zakladá na malých kanceláriách a jednom väčšom priestor, kde sa môžete stretávať s ostanými a networkovať. Osobne si myslím, že táto myšlienka je skvelá.

 

 

Najväčšie prekvapenie však na vás čaká až po vyjdení na ôsme poschodie, samozrejme že po schodoch, keďže aj my patríme medzi zdravo žijúcich startupistov. Na konci schodov na vás čakajú iba veľké presklené dvere, ktoré keď otvoríte, dostanete sa na „roof top“ terasu, úžasné. V čase našej návštevy boli podmienky na terase úplne ideálne, keďže vonku bolo 25 stupňov a pracujúcim ľudom spríjemňovalo ich prácu slnko a jasná obloha.

 

 

Na záver mi už zostáva len povedať, že coworkingové priestory We Work sú asi tie najlepšie priestory na prácu, ktoré môžete mať. Osobne si myslím, že takéto riešenie, s veľkým množstvom menších kancelárií, je oveľa lepšie, ako riešenie s jedným veľkým open spacom, ako je tomu zvykom u nás. Preto dúfam, že podobný koncept coworkingu sa začne pomaly objavovať aj v našich končinách :)

 

 

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech