Startup pre celebrity, za ktorým stojí Slovák Andrej Pančík, kúpili za astronomickú sumu!

  • Slovenská startupová scéna môže byť hrdá. Startup Represent, za ktorým okrem iných stojí aj Slovák Andrej Pančík, kúpila zahraničná spoločnosť CustomInk.
Screen Shot 2016-02-05 at 09.39.29
  • Slovenská startupová scéna môže byť hrdá. Startup Represent, za ktorým okrem iných stojí aj Slovák Andrej Pančík, kúpila zahraničná spoločnosť CustomInk.

freshnews

Startup, do ktorého okrem iných investovali aj hviezdy ako Kobe Bryant, Ashton Kutcher či James Franco, umožňuje vytvárať kampane na predaj tovaru s vlastným designom a zarobiť tak na charitatívne účely ako aj pre osobný zisk. Celý proces od výroby po odoslanie tovaru prebieha automaticky a nemáte tak starosť o objednávky, výrobu či zákaznícku podporu.

Represent odosiela do všetkých krajín sveta a rovnako tak môžete kampaň vytvoriť aj zo zahraničia. Nájdete tu skutočne veľké mená, ktoré službu využili pre svoje kampane. Konkrétne sa jedná napríklad o herca Stephena Amella zo seriálu Arrow, ktorý vo svojej kampani predal viac než 45 000 kusov tovaru a všetok zisk z kampane venoval hnutiu “Fuck Cancer”. Kampaň spustil aj autor George R. R. Martin, známy autor kníh Hra o tróny.

Suma, ktorá nebola oficiálne potvrdená, sa odhaduje na $100 miliónov dolárov. Ide tak o jednu z najväčších startupových transakcií, ktorá sa dotýka Slovenska!  Andrej Pančík, ktorý tento projekt založil so spolužiakmi z Oxfordu, je aj zakladateľom startupu Prizeo.

zdroj: ihned.cz , zdroj titulnej foto: represent.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK