Startupisti vymysleli inteligentnú C-masku proti korone. Vraj spojila to najhoršie z dnešnej doby

  • Nová C-maska sa vzhľadom takmer nelíši od bežných rúšok
  • Svojim užívateľom má však zľahčovať komunikáciu cez smartfóny počas pandémie COVID-19
Instagram/bhaskarhindi, canaljapan.on
  • Nová C-maska sa vzhľadom takmer nelíši od bežných rúšok
  • Svojim užívateľom má však zľahčovať komunikáciu cez smartfóny počas pandémie COVID-19

Donut Robotisc uvádza na trh novú inteligentnú masku. C-maska vyzerá a aj funguje ako rúško, napriek tomu má ešte jednu bonusovú funkciu. 

C-maska vyzerá takmer ako bežné rúško. Mala by ťa teda ochrániť pred nákazou. Okrem toho však jej inteligentný robot za teba napíše textovku alebo vybaví hovor bez toho, aby si sa musel dotknúť svojho smartfónu. 

V čase, keď vo svete zúri pandémia COVID-19, sme si zvykli obmedziť priamy kontakt a čoraz viac využívame komunikáciu cez svoje mobilné telefóny. Prostredníctvom C-masky nám bude umožnené posielať textové správy a komunikovať spolu navzájom. Bez použitia rúk. Stačí si dať cez tvár rúško. 

Vyliečení pacienti z COVID-19 majú obrovské bolesti, trpia úzkosťou. Lekári nevedia, ako tomu predísť

Jedným z dôsledkov pandémie koronavírusu je aj najhorší pokles v histórii smartfónov na trhu.  Spoločnosť Gartner nedávno oznámila, že jej globálny predaj klesol o 20%. 

Keďže sa v  spojitosti so zvýšenou starostlivosťou o verejné aj osobné zdravie ľudia snažia čoraz menej používať svoje telefóny vo vonkajších priestoroch, spoločnosť Donut Robotics sa chopila šance a rozhodla sa zachrániť život smartfónov. 

Píšeš správy s rukami vo vačku

Maska sa pripája k smartfónu na blízku vzdialenosť cez Bluetooth. Umožňuje používanie telefónov vonku medzi ostatnými ľuďmi bez toho, aby sa museli obávať zvýšeného rizika zachytenia koronavírusu. A navyše, jej inteligentný robot dokáže prekladať z japončiny do 8 ďalších jazykov a zosiluje hlas podľa potreby. 

Aj keď zatiaľ nie je jasné, aký úspech bude vynález mať, môže spôsobiť, že ľudia budú chcieť nosiť rúško aj v čase dávno po pandémii kvôli vlastnej pohodlnosti. 

Okolo nového zariadenia sa strhla obrovská diskusia. Kým jedni si pochvaľujú uľahčenie pandémie a možnosť využívať svoje smartfóny neobmedzene, iní zasa kritizujú návrat do doby pred koronou.

Jednou z kompenzácií pandémie bolo, že svet na chvíľu spomalil. Množstvo ľudí svoj hektický život pripútaný k mobilným telefónom vymenilo za veci, na ktoré dovtedy nemalo čas. C-maska je podľa niektorých kritikov kombináciou toho najhoršieho zo sveta pred a po COVID-19.

Ľudia budú teraz naďalej pociťovať napätie z toho, že sa môžu nakaziť a zároveň mať pocit, že musia nepretržite riešiť svoje povinnosti cez telefón, odpovedať na hovory a správy. 

Neistá budúcnosť

Okrem odosielania textových správ a vybavovania hovorov je možné inteligentnú masku využiť aj na zaznamenávanie poznámok. V budúcnosti plánuje spoločnosť rozšíriť jej funkcie aj na virtuálnu realitu. Zatiaľ však nie je jasné, ako to chce urobiť. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Spurzine (@spurzine),

Na vývoj masky získali Donut Robotics sedem miliónov jenov, čo je približne 232 000 €. Prvým trhom, na ktorý sa dostane, bude pochopiteľne Japonsko. Od septembra bude na predaj pripravených 5 000 kusov a cena jednej masky bude približne 33 €. 

Postupne chce spoločnosť predávať C-masky aj v  Číne, Európe a v Spojených štátoch. Všetko bude závisieť od stavu pandémie, hospodárskej situácie a spoločenskej nálady. 

Zdroje: dailymail.com, forbes.com, japantimes.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK