Startupy z V4 smerujú do Silicon Valley

  • We4Startups je spoločný projekt krajín Višegrádskej štvorky odohrávajúci sa v Silicon Valley. Tento projekt združil 12 vybraných startupov z V4, ktoré dostanú možnosť predviesť svoje kvality v Mekke startupov, v Silicon Valley.
  • We4Startups je spoločný projekt krajín Višegrádskej štvorky odohrávajúci sa v Silicon Valley. Tento projekt združil 12 vybraných startupov z V4, ktoré dostanú možnosť predviesť svoje kvality v Mekke startupov, v Silicon Valley.

 

V čase od 21. do 23. apríla bude mať TOP 12 startupov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska možnosť predviesť sa v plnej sile. Svoje kvality predvedú v samotnom Silicon Valley, kde sa budú pokúšať ohromiť tamojšie publikum. Kde inde by na to mala byť lepšie príležitosť, ako v Mekke startupov, v Silicon Valley, v ktorom pôsobia tí najlepší z najlepších. Google, Facebook, Apple a mnohí ďalší, všetci majú jedno spoločné a to je práve Silicon Valley. Trojdňový program, ktorý je pripravený pre „naše“ startupy vyvrcholí 23. apríla a vrcholom celého porgramu bude stretnutie s tamojšími investormi a podnikateľmi, ktoré sa koná pri príležitosti Silicon Valle Forum.

 

 

A teraz konečne startupy, ktoré dostali možnosť predviesť sa v Silicon Valley:

Slovensko: MENTEGRAM, STAFFINODROPPIE

Česká republika: BRAND EMBASSY, MANTA TOOLSANGELCAM

Poľsko: XTRF, SESAME+ZENCARD

Maďarsko: SLAMBY, FREELUSIONGRAVITY

 

Cieľom tejto celej akcie je podporiť spoluprácu medzi jednotlivými startupovými ekosystémami krajín V4 a samozrejme zvýšiť startupové povedomie o našej oblasti, aby aj v Silicom Valley vedeli, že sme nezaspali na vavrínoch, ale aj my sa snažíme priniesť svetu niečo nové. Výsledkom by malo byť postupné vybudovanie zastúpenia startupov z krajín V4 v samotnom Silicon Valley.

We4startups je organizácia, na ktorej fungovaní spolupracujú Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, český StartupYard, Poľská konfederácia Lewiatan a Maďarská asociácia pre inovácie. Celý projekt je podporovaný zo spoločného Medzinárodného Višegrádskeho fondu a KPMG, ako hlavného súkromného partnera. Medzi ďalších partnerov patria napríklad Slovak-American Foundation, Ministerstvo zahraničných vecí SR, Ministerstvo financí SR či Neulogy.

 

Všetkým startupom držíme palce a veríme, že raz o nich napíšeme ako o „našich startupoch v Silicon Valley“. :)

 

 

zdroj: we4startups.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech