Štát rozpredáva svoj majetok za drobné: 4 pozemky môžeš mať dokopy za 40-tisíc eur

  • Dnes sme sa pozreli na tie, ktoré na webe pribudli za ostatné dni
  • V ponuke sú aj 4 pozemky za 40 000 v okrese Martin
Ilustračné foto
Ilustračné foto, Archív Canva
  • Dnes sme sa pozreli na tie, ktoré na webe pribudli za ostatné dni
  • V ponuke sú aj 4 pozemky za 40 000 v okrese Martin

O tom, že existuje webová stránky ropk.sk, teda register ponúkaného majetku štátu Slovenskej republiky, si už určite počul. Ak si ju však ešte nikdy nenavštívil, možno je čas na zmenu. Štát tam totiž častokrát ponúka skutočne lukratívne hnuteľné či nehnuteľné majetky.

O niekoľkých z nich sme ťa už viackrát informovali. Štát sa takto zbavuje prebytočného majetku, ktorý môže poslúžiť občanom Slovenska, firmám či zahraničným kupcom.

Dnes sme sa pozreli na tie, ktoré na webe pribudli za ostatné dni. Musíme uznať, že sú viac než zaujímavé a vybrali sme len niektoré z nich.

Štát ponúka pozemok v okrese Martin, konkrétne v Bystričke. Ako uviedli, pozemok je svahovitý a v súčasnosti je priradený k rodinnému domu. Na pozemku sa nachádza prístupová komunikácia k rodinnému domu, oporný múr vo výške cca 1 m, ktorý ohraničuje spevnenú plochu, a betónová pivnica zapustená do pozemku.

Ide teda o zastavanú plochu a nádvorie, ktoré je vo výmere 326 m2. Cena tohto pozemku je 15 400 eur.

V martinskom okrese, tentokrát v Kláštore pod Znievom sú na predaj až 4 pozemky. V popise nehnuteľného majetku sa uvádza, že „ide o nezastavané pozemky v širšom centre obce pri asfaltovej ceste a pri autobusovej zastávke v zástavbe rodinných domov“.

„Pozemky sú rovinaté, v dostupnosti sú všetky inžinierske siete, vhodné na výstavbu. Na liste vlastníctva sú evidované ako druh chránenej nehnuteľnosti ,pamiatková zóna‘.“

Konkrétne ide o pozemky s výmerou 116 m2, 217 m2, 208 m2, 315 m2. Cena za všetky 4 pozemky je 40 000 eur.

V ponuke je aj budova pracoviska OV v obci Kremnica. Ako správca tejto budovy je uvedená Stredná odborná škola pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna. Samozrejme, k celej budove prináleží aj jej pozemok, ktorý je o výmere 1 038 m2. Za budovu aj s pozemkom si štát pýta 195-tisíc eur.

Okrem nehnuteľných majetkov sa draží aj hnuteľný.

Auto „za pár šupov“, no s chybami

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Ropk.sk, Ropk.sk, Ropk.sk, Ropk.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá