Ste služobníci diabla a zabíjate ľudí, kričali demonštranti na zdravotníkov. Na Orave zaútočili na mobilný očkovací tím

  • Povstalci zo severného Slovenska povzniesli protestovanie na novú úroveň
  • Takmer hodinu protestovali v očkovacom centre, zasiahnuť musela aj polícia
pjimage - 2021-09-21T114647.127
Reprofoto/Youtube
  • Povstalci zo severného Slovenska povzniesli protestovanie na novú úroveň
  • Takmer hodinu protestovali v očkovacom centre, zasiahnuť musela aj polícia

Pred niekoľkými dňami zažili zdravotníci a dobrovoľníci na očkovaní v Podbieli obrovský šok. Navštívili ich martinskí a oravskí povstalci s cieľom vyháňania služobníkov diabla. Celý proces je, samozrejme, zdokumentovaný a zdieľaný na YouTube. Podľa našich informácií nejde 

Video bolo zverejnené 19. septembra a v tejto chvíli videlo 42 minútové video viac ako 35-tisíc ľudí. Zdravotníci a dobrovoľníci sú vo videu označovaní za služobníkov diabla. Povstalci od odborníkov vyžadovali preukazy, ktoré dokazujú, že naozaj ide o zdravotníkov. Zároveň boli obvinení zo zabíjania ľudí.

„Ja sa idem očkovať, môžete mi, prosím vás, toto podpísať?“ zvyšovala hlas na zdravotníčku pani, ktorá mala v rukách nejaké tlačivo. Mohlo ísť o potvrdenie o zodpovednosti z dielne kontroverznej advokátskej kancelárie, ktorá odmieta obsluhovať očkovaných ľudí

Už v úvode videa boli vyháňači požiadaní, aby opustili miestnosť, no nedali si povedať a aj ďalej kričali na lekárov. Video pôsobí neusporiadane, čo je výsledkom toho, že ľudia sa tam prekrikovali. Hoci protestujúci nemali nasadené rúška, od zdravotníkov vyžadovali, aby im ukázali ochranné obleky. „Koľko ich máte? Máte si ich meniť po každom pacientovi,“ hovorí žena vo videu. „Ako dlho máte to rúško? Máte ho viac ako tri hodiny?“ vyzvedal ďalší protestujúci.

Pomôcť musela polícia

„Prosím vás, aby ste ukončili toto nezákonné očkovanie,“ hovorí ten istý muž, na čo ho zdravotníčka poprosila, aby so svojou skupinkou opustil očkovaciu miestnosť. Za zmienku stojí aj expert, ktorý si pomýlil testovanie s očkovaním. „Dievčatá, prvá vlna bola taká, že ste mali skafandre,“ hovorí sebavedomo, no jedna zo zdravotníčok ho ihneď opravuje, že vtedy išlo o testovanie. 

Celý „protest“ je zle organizovaný a protestujúci si počas celého videa skáču do reči a prekrikujú sa. Hoci boli protestujúci v početnej presile, mladé zdravotníčky im odpovedali slušne a hovorili im dobré argumenty. Slušnosť zo strany protestujúcich však neprišla, a tak museli zakročiť policajti. 

Povstalci sa ihneď začali navážať aj do policajtov, ktorým kládli také isté otázky, ako aj zdravotníkom. V polovici videa už zdravotníkom došli nervy, a tak sa rozhodli odísť. To povstalci brali ako veľké víťazstvo. „Tak a odchod. Lebo jednoducho vedia, že sa toto porušuje, že konajú protizákonne,“ sebavedomo konštatuje pani za kamerou. 

Polícia niekoľkokrát vyzvala protestujúcich, aby si nasadili rúška, no namiesto toho, aby protestujúci príkaz poslúchli, zisťovali, kde sa nachádza ozónovač. „Zavolajte hygienu, my na tom trváme! My sa chceme zaočkovať a príde nám to nehygienické. Ja som tu a chcem sa očkovať!“ zvyšovala tón hlasu protestujúca na policajtov.

Okrem ženy sa policajtom prihovoril aj muž, ktorý sa s nimi podelil o príbeh, kedy nebol pustený do obchodu kvôli tomu, že nemal rúško. Hoci sú rúška v nákupných centrách a iných obchodných prevádzkach povinné už viac ako rok, muž bol zo správania zamestnancov veľmi pohoršený. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech