Sto­lič­ka”, kto­rá sa posta­rá o vaše zdra­vie

Lukáš Gašparík jr. / 26. júna 2015 / Lifehacking

Celo­den­né sede­nie za sto­lom v prá­ci doká­že náš­mu zdra­viu naro­biť poriad­ne prob­lé­my. Vyhni­te sa tomu s novou “sto­lič­kou” Lean­Chair, na kto­rej vlast­ne sto­jí­te.

 

Je pravda, že existujú všemožné pravidlá, podľa ktorých sa dá sedieť za stolom pri práci s PC aj zdravo, avšak stále to nie je dostatočné. Tento problém sa snaží LeanChair. Ide o zvislú "stoličku" alebo skôr operadlo. :) Je vedecky dokázané, že v stoji sa cíti naše telo prirodzenejšie, ako keď sedíme. Pri práci na LeanChair budete teda pracovať v stoji, opretí o pohodlné operadlo v sklone 30 stupňov.
Nový spôsob "sedenia", stolička LeanChair bude záujemcom k dispozícii už v blízkom čase. Momentálne ju môžete nájsť na Kickstarteri, kde sa už dávno môže pochváliť splneným cieľom, ktorý bol 25 000 dolárov. Do konca kampane im zostáva ešte 16 dní a už teraz sa im na konte nahromadilo takmer 76 000 dolárov. Celkom úspešná kampaň, nie? :)

 

Za celým nápadom stojí Wayne Yeager, softvérový vývojár, ktorý prezradil: "Ako vývojár som trávil dlhé hodiny v sede pri práci s počítačom a veľmi ma to ničilo. Preto som sa rozhodol pre LeanChair. Moja stolička vám umožní pracovať dlhé hodiny a pritom sa cítiť stále pohodlne a odpočinutí."

Wayne Yeager ďalej vysvetľuje, že aj lekári mu potvrdili jeho tvrdenia. Celodenné sedenie na stoličke nie je vôbec prospešné pre naše telo a najmä pre našu chrbticu a nohy. LeanChair je skvelá v tom, že pri náklone 30% zostáva na vašich nohách iba asi 75% vašej telesnej hmotnosti. Zvyškom ste opretí do LeanChair. Tento fakt spôsobuje to, že odľahčujete svoje chrbát a nohy, čo má veľmi pozitívny vplyv na vaše zdravie.

 

 

LeanChair je vo vývoji už 2 roky a momentálne je vo svojej finálnej fáze, po ktorej bude pripravená na predaj. Wayne Yeager prisľúbil, že na produkte bude stále pracovať a vykonávať úpravy, tak aby zlepšoval jeho kvalitu, pohodlnosť, bezpečnosť a stabilitu.

 

 

zdroj: jewishbusinessnews.com

Pridať komentár (0)