Stovky medikov uviazli na internáte v Martine, nesmú ísť ani von. Študentom zistili koronavírus

  • Pozitívne testy malo celkovo deväť študentov lekárskej fakulty v Martine
  • Študenti nesmú opustiť internát, škola teraz masívne testuje študentov aj personál
študenti škola
Študenti, ilustračná snímka, TASR/Dano Veselský
  • Pozitívne testy malo celkovo deväť študentov lekárskej fakulty v Martine
  • Študenti nesmú opustiť internát, škola teraz masívne testuje študentov aj personál

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Martine uzavrel do karantény Vysokoškolský internát a jedáleň Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine. Dôvodom je koronavírus, ktorý ešte minulý týždeň zistili u štyroch študentov. Informuje o tom univerzita.

Pozitívne testovaní študenti zostali v izolácii a ďalších 150 kontaktov z fakulty otestovali na ochorenie. Pozitívne testy na COVID-19 malo dnes ďalších päť študentov. Týchto študentov internát oddelí do samostatných izieb a zabezpečí im stravu,“ uvádza hovorkyňa Univerzity Komenského Lenka Miller.

V pondelok pribudlo 175 nových prípadov, počet úmrtí sa zvýšil na 40

Všetci ostatní študenti však majú nariadenú karanténu a majú povinnosť neopúšťať internát a zdržiavať sa len na svojich izbách či bunkách. 

Stravovanie budú mať zabezpečené v internátnej jedálni, kde si organizovaným spôsobom budú môcť vyzdvihnúť stravu. Uzatvorenie internátov a karanténa ubytovaných je preventívne opatrenie,“ dodáva hovorkyňa.

Koronavírus majú aj na študentských internátoch na Mlynoch v Bratislave, rozsiahle preventívne opatrenia však neboli potrebné, keďže študenti odišli do domácej liečby a ich kontakty sa podarilo hygienikom zachytiť.

 

Zdroj: UniverzitaKomenského

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK