SaS vyzbierala podpisy na odvolanie Igora Matoviča. Pripojila sa aj Pellegriniho strana

  • Pod návrh sa podpísali aj nezaradení poslanci
  • Strana potrebovala vyzbierať minimálne 30 podpisov
Na fotke je Richard Sulík
Richard Sulík, TASR, Jakub Kotian
  • Pod návrh sa podpísali aj nezaradení poslanci
  • Strana potrebovala vyzbierať minimálne 30 podpisov

TV Noviny informovali, že poslanci zo strany SaS vyzbierali hlasy pod návrh na odvolanie ministra financií Igora Matoviča. Pod návrhom neboli podpísaní len poslanci zo strany SaS, ale aj nezaradený poslanec Tomáš Valášek zo strany Progresívne Slovensko, ale aj poslanci strany Hlas-SD.

Strana potrebovala vyzbierať minimálne 30 podpisov. S návrhom pôjdu do podateľne už dnes, 23.9. Ako Televízne noviny ďalej avizovali, mimoriadna schôdza by sa mohla uskutočniť už budúci týždeň.

„Z vládnej koalície som odišiel 17. februára 2021 pre absolútne nezvládanie manažmentu pandémie vtedajším premiérom Matovičom. Dlhodobo hovorím, že nebol schopný vykonávať funkciu premiéra a nie je schopný vykonávať ani funkciu ministra financií. Preto som pripojil môj podpis pod návrh na jeho odvolanie. Igora Matoviča považujem za hlavný zdroj problémov, v ktorých dnes sme,“ vyhlásil Miroslav Kollár, ktorý je člen strany Spolu.

Oznámila to strana Spolu – občianska demokracia na sociálnej sieti Facebook v súvislosti s odvolávaním Igora Matoviča.

Predseda strany SaS Richard Sulík už dávnejšie tvrdil, že sa ministra financií budú snažiť odvolať.

Vyjadril sa aj samotný Matovič

Predseda OĽANO a minister financií Igor Matovič sa k zozbieraniu podpisov vyjadril aj na svojej facebookovej stránke. „Keď som pred rokom zverejnil, že ľudia v pozadí politiky majú eminentný záujem vytvoriť vládu Hlas+SaS+PS … kolegovia z SaS a ich spriatelených médií spustili ťažký hejt … vraj blúznim. Vraj SaS sa s mafiou zo SmeroHlasu spájať ,neplánuje’,“ uvádza Igor Matovič.

Podľa šéfa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igora Matoviča je návrh na jeho odvolanie z postu ministra financií definitívnym potvrdením, že Sloboda a Solidarita (SaS) sa po voľbách spojí s Hlasom-SD.

„Čakal som na tento deň, lebo je veľmi dôležitý. Je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí aj so smerákmi, ktorí 19 rokov organizovali, kryli a obhajovali všetky smerácke podvody … a ktorí sa len falošne na Hlas premenovali,“ uviedol minister financií.

Zároveň dodal, že keď pred rokom zverejnil, že ľudia v pozadí politiky majú eminentný záujem vytvoriť vládu Hlas-SD, SaS, PS, liberáli hovorili, že „blúzni a s mafiou zo SmeroHlasu“ sa spájať neplánujú.

Budúce voľby budú podľa Matoviča o tom, kto zradí s mafiou a komu sa dá veriť, že s ľuďmi, ktorí majú na svedomí totálne rozkradnutie Slovenska či smrť Jána a Martiny, nikdy nezradia. Zdôraznil, že OĽANO do koalície so Smerom a ani premenovaným Smerom nikdy nevstúpi.

Hlasovanie o paragrafe 363

Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová v parlamente trikrát po sebe neuspela pri hlasovaní o jej procedurálnom návrhu, ktorým žiadala, aby poslanci ešte dnes hlasovali o návrhu liberálov na vydanie zákona, ktorým sa má zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry.

Národná rada SR totiž trikrát nebola uznášaniaschopná, keďže sa prezentovalo menej ako 76 poslancov. O návrhu zákona tak bude parlament hlasovať až v utorok 27. septembra o 11:00.

Na oficiálnej facebookovej stránke o tom informovala strana SaS, ktorá dodáva, že hnutie SMER-SD, HLAS-SD, Sme rodina, Republika či ĽSNS vytiahli svoje kartičky a znemožnili chod Národnej Rady Slovenskej republiky.

Avšak úpravu paragrafu 363 chce hnutie Sme rodina podľa Milana Krajniaka nechať na nového ministra spravodlivosti. Aktuálne návrhy v parlamente ich poslanci tak nepodporia.

Článok aktualizujeme.

Zdroje: TV noviny, SITA, TASR, Facebook/SaS, Facebook/SPOLU, Facebook/Igor Matovič

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá