Strana SaS vyzýva Igora Matoviča k demisii, inak bude v hre aj odchod strany SaS z vlády

  • Koaličná kríza pokračuje
  • Veronika Remišová tvrdí, že vládnu krízu možno ukončiť len predčasnými voľbami alebo demisiou Richarda Sulíka a Igora Matoviča
  • Hnutie OĽANO včera informovalo, že spory sa na rokovaní nevyriešili, predčasné voľby však odmietajú
  • Richard Sulík prehlásil, že strana SaS žiada demisiu Igora Matoviča
richard sulík
TASR/Pavel Neubauer
  • Koaličná kríza pokračuje
  • Veronika Remišová tvrdí, že vládnu krízu možno ukončiť len predčasnými voľbami alebo demisiou Richarda Sulíka a Igora Matoviča
  • Hnutie OĽANO včera informovalo, že spory sa na rokovaní nevyriešili, predčasné voľby však odmietajú
  • Richard Sulík prehlásil, že strana SaS žiada demisiu Igora Matoviča

Koaličná kríza neutícha. Veronika Remišová včera verejne vyzvala na demisiu Igora Matoviča a Richarda Sulíka. Hnutie OĽANO včera večer informovalo, že spory v koalícii sa nepodarilo urovnať ani na včerajšom rokovaní vlády. Strana SaS dala hnutiu OĽANO ultimátum – žiada demisiu Igora Matoviča. 

Veronika Remišová trvdí, že situácia v koalícii sa vie vyriešiť len dvoma spôsobmi – predčasnými voľbami alebo demisiou Richarda Sulíka a Igora Matoviča. V relácii Na telo ich verejne vyzvala, aby „prekonali svoje egá a z vlády odišli.“  Strana Za Ľudí bude mať tlačovú konferenciu dnes o 15.00. 

AKTUÁLNE: Matovič prichádza so “šalamúnskym nápadom”. Dočasne by sa mal vzdať funkcie premiéra

Hnutie OĽANO včera v tlačovej správe informovalo, že spory vo vláde sa nepodarilo urovnať. Hovorca hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Matúš Bystriansky doplnil, že rokovania v rámci hnutia budú pokračovať dnes na úrovni poslaneckého klubu.

Ako ďalej priblížil, OĽaNO je proti predčasným voľbám. „V takejto situácii by predčasné voľby totiž viedli k návratu bezprávia a vlády mafie,“ doplnilo hnutie v stanovisku. Na záver dodalo, že si uvedomuje svoj podiel na zodpovednosti za koaličnú krízu, za čo sa ospravedlňuje. „Sme však presvedčení, že táto kríza nesmie viesť k predčasným voľbám, ale k zlepšeniu spolupráce v koalícii,“ uzavrelo hnutie.

Strana SaS si nechala víkend na rozmyslenie. O tom, aké stanovisko strana SaS zaujala, informovali predstavitelia strany práve dnes. „Po prvom roku je slovo chaos, to najlepšie čo vystihuje vládnutie Igora Matoviča.

ZÁSADNÉ STANOVISKO 💚✌️

Uverejnil používateľ Sloboda a Solidarita Pondelok 15. marca 2021

Richard Sulík tvrdí, že premiér a minister zdravotníctva pandemickú krízu nezvládli. Strana SaS žiada demisiu Igora Matoviča. „Pre zachovanie vlády na pôdoryse súčasnej koalície je možný len odchod Igora Matoviča.“

Richard Sulík je ochotný vzdať sa aj svojej pozície, ak to bude podmienkou pre demisiu Igora Matoviča. „Spravím takýto krok, ak to pomôže krajine.“ Ak by sa tak stalo, Richard Sulík by sa vrátil do parlamentu ako poslanec. 

Richard Sulík tvrdí, že strana SaS „nijako nespochybňuje víťazstvo hnutia OĽANO vo voľbách.“ Tvrdí, že hnutie OĽANO by malo vygenerovať iného premiéra. Na poste premiéra by si Richard Sulík vedel predstaviť napríklad Eduarda Hegera.

Strana SaS má ale jasné stanovisko k predčasným voľbám. Predčasné voľby odmietajú. „Sme proti predčasným voľbám.

Richard Sulík požiadal o stretnutie aj prezidentku. S ňou chce o ďalšom postupe rokovať. Avizoval, že 24. marca má zasadnúť republiková rada – ak nebude situácia v koalícii stabilizovaná, bude sa strana SaS baviť aj o odchode z vlády.

Zdroje: TK Richard Sulík , Na telo/ Tv Markíza, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech