Štrbské Pleso bude mať novú atrakciu, na svoje si prídu aj milovníci adrenalínu

  • Nová vyhliadka od spoločnosti High Tatras Tower s.r.o má stáť vedľa skokanských mostíkov v už zastavanej oblasti
  • Prinesie výhľad na vrcholky kopcov aj adrenalínové atrakcie
  • Niektorí ochranári však majú voči stavbe určité výhrady
HIGH TATRAS TOWER
High Tatras Tower
  • Nová vyhliadka od spoločnosti High Tatras Tower s.r.o má stáť vedľa skokanských mostíkov v už zastavanej oblasti
  • Prinesie výhľad na vrcholky kopcov aj adrenalínové atrakcie
  • Niektorí ochranári však majú voči stavbe určité výhrady

Štrbské Pleso patrí medzi najpopulárnejšie lokality vo Vysokých Tatrách. Turistami vyhľadávaná oblasť by však chcela ešte viac zvýšiť svoju atraktivitu. Firma High Tatras Tower sa tu rozhodla investovať a plánuje tu postaviť novú atrakciu. Má ňou byť viac ako 53 metrov vysoká vyhliadková veža, na ktorej práce začali už v druhej polovici júna 2019. Veža sa bude nachádzať v zastavanom území Areálu snov v Mlynickej doline.

„Náučno-vyhliadková veža Štrbské Pleso bude novou príležitosťou pre už existujúcich návštevníkov tejto lokality, ktorých cieľom z rôznych dôvodov nie je vysokohorská turistika. Medzi služby, ktoré Štrbské Pleso turistom ponúka, pribudne nová voľnočasová aktivita, ktorá sprostredkuje návštevníkom výhľady na masív Vysokých Tatier, panorámu Nízkych Tatier a Popradskú kotlinu,“ vyjadrila sa pre Startitup hovorkyňa Hight Tatras Tower Andrea Čurná.

zdroj: HIGH TATRAS TOWER

Ak máš rád adrenalín, svoje limity budeš môcť otestovať na atrakciách vysunutých do voľného priestoru, na najväčšej a najvyššie umiestnenej adrenalínovej sieti si vychutnáš skywalk vo výške takmer 50 metrov. Vyhliadka má ambíciu zapojiť sa aj do enviromentálnej výchovy návštevníkov a vstup na ňu bude bezbariérový.

Atrakcia bude mať celkovú kapacitu 500 osôb a pre verejnosť sa otvorí v júli 2020. Konštrukcia bude pozostávať z ocele a dreva. Vo veži ťa okrem vyhliadky bude čakať aj kaviareň, múzeum Tatranského národného parku, denná miestnosť či darčekový obchod.

Ako uvádza investor v tlačovej správe, samotná stavba Náučno-vyhliadkovej veže nezasahuje do pôvodného prírodného prostredia a je realizovaná na už urbanizovanej ploche v zastavanom území obce. Zachované zostanú aj obľúbené bežecké trate v okolí.

zdroj: HIGH TATRAS TOWER

Ochranári majú výhrady

„Tento projekt sa nám zdá z pohľadu udržateľného cestovného ruchu v danej lokalite nadbytočný. Navyše na Štrbskom plese a v jeho okolí je veľa miest, odkiaľ je výborný výhľad na krajinu. Aj z tohto dôvodu ho vnímame skôr negatívne. Podľa našich informácií by nemalo dôjsť k výrubu stromov. No podrobnejšie informácie o danom projekte nemáme, preto sa k tomu bližšie nevieme vyjadriť,“ vyjadrilo sa združenie My sme les pre Startitup.

Aj štátni ochrancovia prírody majú určité námietky, a to hlavne týkajúce sa ochranného pásma, v ktorom sa stavia. V oblasti, kde má stáť nová vyhliadka, stojí už totiž mnoho stavieb a preto sa im zdá stupeň ochrany 3. ako zbytočný a žiadajú jeho zníženie na druhý stupeň.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK