Stredné Slovensko je nádherné! Tieto miesta musíš navštíviť

  • Ak dnes rozmýšlaš kam sa vyberieš na výlet, ulož si pre prípad tento článok.
  • V ňom ti totiž prinášame 5 tipov na miesta nachádzajúce sa na strednom Slovensku
  • Výlet do prírody tu určite oceníš!
befunky-collage-2-5-1200x600
foto: instagram.com/kajcii_k & instagram.com/kostevita
  • Ak dnes rozmýšlaš kam sa vyberieš na výlet, ulož si pre prípad tento článok.
  • V ňom ti totiž prinášame 5 tipov na miesta nachádzajúce sa na strednom Slovensku
  • Výlet do prírody tu určite oceníš!

Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce je poslednou zo zastávok už dlho existujúceho náučného chodníka, ktorý je zameraný na spoznávanie fauny a flóry Národného parku Malá Fatra.

Vyhliadkovú vežu môžeš vidieť už z príchodu do Terchovej v smere od Žiliny, a vedie k nej asi 1 km dlhá nenáročná turistická trasa, ktorá začína v centre Terchovej. Je vysoká 30 metrov a na vežu sa vystupuje po užšom schodisku. Hore sa nachádzajú 3 terasy, z ktorých je krásny výhľad na okolitú krajinu.

 

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád je so svojou výškou 38 m štvrtý najvyšší vodopád na Slovensku. Nachádza sa v Krivánskej Malej Fatre v Šútovskej doline. Tvoria ho takzvané Mojžíšové pramene a dostaneš sa k nemu priamo z obce Šútovo.

Túra k nemu nie je rovná cesta, po chvíli sa asfaltka zmení na kamenný chodník so strmším stúpaním, no túto cestu zvládnu aj deti. Ak je dostatočne teplo alebo si otužilec, pribaľ si aj plavky a cestou sa osviež v Šútovskom lome, v krásnom prírodnom kúpalisku s priezračnou vodou.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The unknown beauty of Slovakia ❤️🇸🇰 #home

Príspevok, ktorý zdieľa Katarina (@katahuszar),

Čičmany

Kto by nepoznal obec Čičmany? Tá sa vo svete preslávila starobylou a unikátnou architektúrou – maľovanými drevenicami. Tieto ornamenty sú azda jedným z najznámejších znakov našej slovenskej kultúry. Pamiatkovú rezerváciu tvorí 136 dreveníc.

Najzachovalejší je jednoposchodový Radenov dom a susedný prízemný Gregorov dom, do ktorých umiestnili stálu národopisnú expozíciu. Preto ak si toto miesto ešte nenavštívil, je najvyšší čas napraviť to! Aj okolitá príroda je príťažlivá pre turistov, vhodná na oddych, zber húb a liečivých rastlín.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ADVENTOURA SLOVAKIA ADVENTURES (@adventouraslovakia),

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery, a tiež sa tu nachádza viac ako 20 vodopádov. Toto miesto je ideálne na turistiku v akomkoľvek ročnom období.

Prechody sú nenáročné a ponad Dierový potok vedú lávkami so zábradlím. Pohľad na túto časť našej krásnej prírody a všetkého, čo dokázala vytvoriť ti vezme dych.

Považský hrad

Kúsok od mesta Považská Bystrica sa nachádza obec Považské podhradie, z ktorého sa dostaneš na zrúcaninu hradu z 13. storočia, ktorý je pomenovaný taktiež podľa Považia.

Tento hrad sa nachádza na strmom vrchu a výhľad z neho je naozaj čarokrásny. Hovorí sa, že ide o strážcu rieky Váh. V okolí hradu a dokonca aj v nádvorí dolného paláca sa nachádza viacero ohnísk, takže výlet môžeš spojiť aj s opekačkou.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa marek briestensky (@adventure_explorer00),

Zdroj: Odzadu.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech