Študentský luxus za pár stoviek: Hotel prerobený na intrák láka na kráľovské podmienky

  • Školský semester je v plnom prúde a mnohí študenti sa už pomaly zabývali vo svojich nových domovoch a vymenili pohodlný "mama hotel" za drsný intrákový život. V skutočnosti však študentský život v Bratislave nemusí byť definovaný socialistickými izbami a špinavými sprchami.
collageflflf
student-house.sk, FB/Accomodation in Bratislava
  • Školský semester je v plnom prúde a mnohí študenti sa už pomaly zabývali vo svojich nových domovoch a vymenili pohodlný "mama hotel" za drsný intrákový život. V skutočnosti však študentský život v Bratislave nemusí byť definovaný socialistickými izbami a špinavými sprchami.

Zrejme všetci sa zhodneme na tom, že stav internátnych zariadení na Slovensku nie je žiadna sláva. Situácia sa v mnohých ohľadoch zlepšuje a aj neslávne známe internáty v bratislavskej Mlynskej Doline prechádzajú revitalizáciou. Už dnes tu môžeme nájsť kopec zrekonštruovaných buniek a izieb s novým nábytkom aj sociálnym zariadením. Mnohé izby sú však v stále otrasnom stave a ani socialistický vzhľad len tak nezmizne. Ak si niekedy počul príhody o šváboch, hrdzavej vode, plesnivých stenách a mnohom ďalšom, určite boli dejiskom práve Mlyny.

Všetko toto môže byť pre mnohých študentov menšou traumou, pretože z domu sú zvyknutí na oveľa väčší luxus. Napriek tomu si však väčšina z nich vysokoškolské mesto časom obľúbi a stane sa na dlho ich novým domovom. Vďaka jedinečnej študentskej atmosfére tohto miesta sa im po rokoch dokonca ťažko odchádza, aj keď čistú kúpeľňu, moderný nábytok a priam kráľovské podmienky bežného prenájmu privítajú s otvorenou náručou. V skutočnosti si však luxus môžu užiť oveľa skôr a nemusia si pritom hľadať spolubývajúcich na privát. je tu totiž tretia možnosť.

V Bratislave totiž funguje aj alternatívne študentské bývanie Student House. Ide o 5-hviezdičkový hotelový komplex, ktorý zrekonštruovali na zariadenie pre študentov. Ak si teda niekedy rozmýšľal nad tým, ako by to vyzeralo, keby postavili luxusný niekoľkohviezdičkový intrák, tak zrejme nejak takto. Ubytovaní tu majú naozaj kráľovské podmienky a okrem toho, že sa tu vyspia, sa aj najedia v reštike či si dajú kávu v kaviarňo-bare. Nechýba ani fitko, wellness, práčovňa, študovňa či miestnosť na varenie. Skrátka vybavenie ako v lepšom hoteli.

Študenti tu majú na výber z niekoľkých typov izieb, ktoré sú cenovo rozdelené podľa úrovne aj počtu ubytovaných. Keďže priestory predtým slúžili ako hotel, aj izby majú charakter hotelových. Vďaka tomu pôsobia pomerne luxusným dojmom a naozaj majú ďaleko od šedých zákutí intrákov. Študenti, ktorý by však nad týmto nadštandardným ubytovaním chceli uvažovať, sa musia nachystať peňaženky. Tak ako je úroveň neporovnateľná s tou internátnou, sú rovnaké aj ceny.

Ceny začínajú od približne 180 eur za miesto v obyčajnej trojlôžkovej izbe, no končia až na 560 eurách za suite jednolôžkovú izbu. Oproti pár desiatkam eur za internátnu izbu veľký rozdiel. Za túto cenu má však každý nájomca k dispozícii všetky z uvedených služieb, kúpeľňu a wc na izbe a navyše jeden obrovský benefit, ktorý sa nedá nespomenúť. Každú izbu totiž raz za týždeň uprace upratovačka a študenti sa tak absolútne nemusia zaťažovať čistiacimi prácami. To je nepochybne sen takmer každého študenta, ktorý možno zatieni aj všetky ostatné výhody.

Väčšina študentov úprimne nemá veľmi na výber, pretože lepšie bývanie ako intrák si dovoliť nemôžu, respektíve im na to rodičia neprispejú. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa na internát nedostanú alebo ho prinicpiálne odmietajú, prípadne hľadajú len dočasný nocľah. Presne na nich cielia zariadenia, ako je Student House. Majiteľovi hotela nechýba zmysel pre biznis, pretože o toto ubytovanie je záujem.

Napriek tomu, že niektorí kvôli vysokým cenám hovoria o okrádaní, recenzie ubytovaných na Facebooku hovoria niečo iné. Takmer samá chvála a minimum hejtu. Samozrejme, vysoká škola nie je o luxuse, no ak poctivo pracuješ a môžeš si to dovoliť, prečo to odsudzovať? Napokon, či už si zvolíš intrák alebo luxus, je to len a len tvoja slobodná voľba. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK