Sulík junior dostal ban na Twitteri: Dôvod môže tkvieť vo fotke s „údom“

  • Syn Richarda Sulíka Filip je známy svojským správaním na sociálnych sieťach
  • Po novom mu mal dať Twitter stopku
Filip Sulík a Twitter
IG/fikisulik3, reprofoto: Twitter/FS
  • Syn Richarda Sulíka Filip je známy svojským správaním na sociálnych sieťach
  • Po novom mu mal dať Twitter stopku

Syn lídra Sasky a bývalého financmajstra Richarda Sulíka je známy startupom Youdare, ale často aj provokatívnym správaním na sociálnych sieťach. Platforma Youdare, ktorej bol Sulík junior v minulosti CEO a stále s ňou spolupracuje, je známa tým, že funguje na princípe, že jej užívatelia vyzbierajú určitú sumu peňazí, za ktorú je iný užívateľ ochotný splniť vopred stanovenú výzvu.

Tú si vymýšľa sám alebo mu ju navrhne niekto iný. Startitup zistil, že práve Sulík junior má problémy na sociálnej sieti Twitter, kde mu bol zabanovaný jeho účet.

Sulík junior ban potvrdil

Informáciu o bane na Twitteri nám potvrdil aj samotný Filip Sulík. „Len mi napísali, že môj účet porušoval podmienky používania,“ povedal pre Startitup Sulík junior.

Zaujímalo nás, či tuší, za aký problémový obsah si mohol od sociálnej siete vyslúžiť stopku. Priznal, že si myslí, že ho určite aj nahlásili niektorí ľudia za nevhodný obsah.

„Myslím si, že problém bol v tom, že som mal na cover photo explicitný obrázok. Spomínali, že porušujem podmienky a bola tam explicitnosť, nahota,“ vysvetľoval Filip Sulík.

Koláž klasickej maľby

Ďalej osvetlil, že išlo o koláž klasickej maľby od Michelangela, Stvorenie Adama. Ide o ikonickú kompozíciu, kde sa dotýkajú prsty personifikovanej postavy Boha a biblického Adama.

„Ja som tam mal dorobenú svoju tvár a dorobený taký dlhší pohlavný orgán na tom Adamovi. Mňa asi nahlásili ľudia. Pozreli si môj profil, a tie tweety sami osebe im asi neprišli problematické, ale prišlo im problematické asi to, že mám na cover photo nahotu,“ opísal Sulík junior.

Myslel si, že ho na Twittri nezabanujú

Prezradil, že v správe o bane Sulíka informovali, že ich môže v súvislosti so stopkou kontaktovať. To zatiaľ junior neurobil. „Mne na tom Twittri zase až tak nezáleží, aj tak tam mám len okolo nejakých 900 ľudí. Potom som si to repostol na Instagram. Twitter som mal len preto, lebo som si myslel, že sa tam nebanujú účty,“ dodal.

Zaujímavosťou je práve fakt, že v minulosti ľudí vyzýval, aby ho nasledovali práve na tejto sociálnej sieti, kde mala byť podľa jeho názoru väčšia sloboda prejavu. „Hej, myslel som si to, už si to nemyslím,“ podčiarkol.

Známa platforma

Práve o sociálnej platforme sa v minulosti viackrát písalo, a to aj v súvislosti s tým, že Youdare mala riešiť polícia. V tomto článku sme ti priniesli informáciu, že samotný Sulík junior už v Youdare nepôsobí ako CEO.

Ako informoval portál Brainee, na pozícii CEO mladšieho Sulíka strieda Samuel Horniak. Zmenu podľa portálu ohlásil CMO spoločnosti Lukáš Homér. Sulík mal podľa týchto informácií pôsobiť ako CPTO. 

Zdroj: Brainee

Najnovšie videá

Trendové videá