Sulík: V prípade tretej vlny pandémie by mali mať zaočkovaní ľudia iné postavenie ako nezaočkovaní

  • Predseda SaS si myslí, že zaočkovaní ľudia by mali byť isté výhody
  • Platiť by to malo aj v prípade, že príde tretia vlna pandémie
Sulík
TASR/Dano Veselský
  • Predseda SaS si myslí, že zaočkovaní ľudia by mali byť isté výhody
  • Platiť by to malo aj v prípade, že príde tretia vlna pandémie

Zaočkovaní ľudia by mali mať v prípade nástupu tretej vlny pandémie iné postavenie ako nezaočkovaní. Pred stredajším rokovaním vlády to naznačil minister hospodárstva Richard Sulík.

„Na zaočkovaných a tých, ktorí ochorenie prekonali, by sa malo nahliadať inak, ako na tých, ktorí sa nedajú napríklad ani otestovať,“ povedal. Či by pritom zaočkovaní mali fungovať „mimo“ COVID automatu, však šéf liberálov nepovedal.

Sulík sa vyjadril aj k téme zlučovania liberálov

Odmieta zlučovanie liberálov s inými stranami, vie si však predstaviť, že rovnaké hodnotové nastavenie a filozofiu bude možné pretaviť do spolupráce. Pred rokovaním vlády to uviedol v súvislosti s úvahou súčasnej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), ktorá naznačila, že jej domovskú stranu zrejme čaká v budúcnosti spájanie s inými stranami, v tejto súvislosti spomenula aj SaS. „Viem to využiť,“ reagoval Sulík.

Naznačil tým, že podobne ako v prípade členov OKS sa aj niekto zo Za ľudí, napríklad Kolíková, môže objaviť na kandidátke liberálov. „Zastáva rovnaké hodnoty ako SaS. Na druhej strane rešpektujem, že sa angažuje v strane Za ľudí a bude zrejme kandidovať na predsedníčku strany,“ pripomenul s tým, že nebude špekulovať o vnútrostraníckom vývoji v najmenšej koaličnej strane.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK